Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.02.2012 - 13:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şişli'li çoçuklar liderlik kampında

Şişli belediyesi kış döneminde ilçedeki 3 bin çocuğa 'liderlik' eğitimi veriyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Şişli Belediyesi, kış döneminde özellikle tatil yapma olanağı bulamayan çocuklar için Kumburgaz'da 5 yıldızlı otelde kış kampı düzenliyor. "Liderlik Kampı"na, ilçenin 28 mahallesindeki çocuklar katılıyor.
İstanbul'dan otobüslerle 300 kişilik gruplar halinde Kumburgaz'a gelen çocuklar, 2 gün boyunca kampta kalıyor. Burada uzman öğretmenlerin gözetiminde liderlik eğitimi alan çocuklar, aynı zamanda doğal ortamda eğlenceli bir tatil yapma olanağı da buluyor. Liderlik kampına katılan öğrenciler, gün boyunca grup çalışması, kolektif yaşam, yüzme, futbol, tiyatro, halk oyunları, iletişim, özgüven ve ilk yardım gibi konularda eğitime tabi tutuluyor. 
Sömestr tatili boyunca sürecek olan kampa yaklaşık 3 bin öğrencinin katıldığını belirten Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Bu kampın bölgemizdeki çocuklara çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız burada bir yandan tatil yaparken, bir yandan da temel konularda eğitiliyorlar. Birçoğu ilk kez ailelerinden ayrı, arkadaşları ile birlikte tatil yapıyor. Onların toplumsal yaşamda özgüveni tam, üretken, paylaşımcı, lider kişilikli, katılımcı olmalarını istiyoruz. Ben de haftada iki kez kampa
gelerek çocuklarımızla birlikte oluyorum. Önümüzdeki yıllarda da bu eğitimlerimiz devam edecek" dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
Cansel 2012-08-16
Liderlik Kampı
Merhaba Liderlik Kampları ücretlimi?