Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.11.2012 - 12:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2012 Ziraat Bankası Personel Alımı sınav tarihi

Hızla gelişen Ziraat Bankası bünyesine tam 3265 kişiyi dahil ediyor!

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Yapılacak sınavlardan sonra 2500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı ve 35 müfettiş yardımcısı Ziraat Bankası’nın çeşitli şubelerinde çalışma imkanına sahip olacak. Adaylar 17 Eylül 2012 – 28 Eylül 2012 tarihlerinde düzenlenecek sınavlar için Ziraat Bankası internet sitesinden başvuruda bulunulabilecek. Başarılı olan adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda bankacılığa dair eğitimlerden geçirildikten sonra görevlerine başlayacaklardır.

REKOR BAŞVURU!

Ziraat Bankası’nın rekor personel alımına rekor başvuru sayısı ile cevap veren adaylar ilk haftadan 20 bin başvuru yaptılar. Çok sayıda çalışan alımı yapacak olan Ziraat Bankası’na iş umuduyla binlerce kişi başvurdu. Amaçları kurumsallaşmış bir çatı altında çalışmak olan adayların Ziraat Bankası gibi köklü bir kurum hayallerini süslemekte. Ayrıca ilk kez lise ve ön lisans mezunlarının başvurabileceği sınavlara katılımı sayısının yüksek olması çok doğal.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Adayların http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/  adresinden başvuru yapabilmeleri mümkün. Ayrıca yine aynı adresten alınan aşağıdaki başvuru koşulları adaylara rehber olabilir.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak,

3.  01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak,     

4. Lise mezunu veya üniversitelerin ve yüksek okulların sadece 2 yıllık eğitim veren bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, (Mülakat sırasında diploma kontrolü yapılacaktır.)

5. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

6. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,

7. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

8. Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir.)

9.  Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak

SINAVIN İÇERİĞİ NASIL HAZIRLANIYOR?

En merak edilen konulardan biri de binlerce adaya kapılarını açacak olan Ziraat Bankası sınavının hangi konuları içerdiği. 2500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı ve 35 müfettiş yardımcısı alacak olan Ziraat Bankası her bölüm için farklı sınav uyguluyor. Tarihten iktisata, muhasebeden Türkçeye kadar pek çok farklı alanda soruların geleceği sınavın kapsamı çok geniş. Aşağıda verdiğimiz link ile Ziraat Bankası’nın daha önce yaptığı sınavlara ulaşabilir ve sınavlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

http://www.kpssrehber.com/cikmis-sorular-7-banka-sinavlari.html 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :