Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2012 - 13:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çatalca Nevzat Hocasına Ağladı

Çatalca belki de en önemli değerlerinden birisini, Nevzat Hocasını kaybetti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Kendisini eğitim ve öğretime; Atatürkçü, laik, çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmeye adamış, herkesin sevdiği, her öğrencisi ile mutlak güzel anıları olan bir öğretmen, bir dost son yolcuğuna uğurlandı. Geçtiğimiz gün, sabaha karşı ani bir kalp krizi ile yaşama veda eden Nevzat Tekin, 25 Aralık 2011 Pazar günü toprağa verildi. İstanbul Ticaret Odası Çok Programlı Lisesinde Müdür Başyardımcılığı görevini sürdüren Nevzat Tekin için görev yaptığı okul bahçesinde Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir tören düzenlendi. Törene, CHP İstanbul Milletvekilleri Ferit Mevlüt Aslanoğlu ve Süleyman Çelebi, Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Nevzat Tekin’in aile bireyleri, öğretmen arkadaşları, öğrencileri ve sevenleri katıldı. İstanbul Ticaret Odası Çok Programlı Lisesi bahçesindeki tören, bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

 Çatalca belki de en önemli değerlerinden birisini, Nevzat Hocasını kaybetti. Kendisini eğitim ve öğretime; Atatürkçü, laik, çağdaş ve demokratik bireyler yetiştirmeye adamış, herkesin sevdiği, her öğrencisi ile mutlak güzel anıları olan bir öğretmen, bir dost son yolcuğuna uğurlandı. Geçtiğimiz gün, sabaha karşı ani bir kalp krizi ile yaşama veda eden Nevzat Tekin, 25 Aralık 2011 Pazar günü toprağa verildi. İstanbul Ticaret Odası Çok Programlı Lisesinde Müdür Başyardımcılığı görevini sürdüren Nevzat Tekin için görev yaptığı okul bahçesinde Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir tören düzenlendi. Törene, CHP İstanbul Milletvekilleri Ferit Mevlüt Aslanoğlu ve Süleyman Çelebi, Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Nevzat Tekin’in aile bireyleri, öğretmen arkadaşları, öğrencileri ve sevenleri katıldı. İstanbul Ticaret Odası Çok Programlı Lisesi bahçesindeki tören, bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.
Saygı duruşunun ardından İstanbul Ticaret Odası Çok Programlı Lisesi Müdürü Veli Kozak tarafından bir konuşma yapıldı. Müdür Veli Kozak konuşmasında, Nevzat Tekin’in her pazartesi okul kürsüsünden öğrencilerine seslendiğini belirterek, öğrencileri ve arkadaşları tarafından Nevzat Tekin’in çok sevildiğini söyledi. Veli Kozak’ın konuşmasının ardından Nevzat Tekin ile birlikte aynı okul çatısı altında binlerce öğrenciye ışık tutmak adına görev yapan Belediye Başkanı Cem Kara bir konuşma yaptı. Başkan Cem Kara, “Çatalca’da eğitimin kalitesini arttırmak için bir yola çıktık. Bu yola ilk çıktığımızda 2002 yılında kaybettiğimiz Tayfun Topçu, ben, Fırat Aytekin hocam ve Nevzat Tekin hocam vardı. Biz Tayfun Topçu müdürümüzden bayrağı nasıl devraldıysak, Nevzat Tekin’in öğrencileri de Nevzat Hocalarının bıraktığı bayrağı alıp ileri taşıyacaklardır. Bugün gerçekten çok üzgünüz. Nevzat Tekin, yaşama veda etmeden önce bile çalışıyordu. Öğrencileri ile okul gezisinden yeni gelmişti. Eğer ona nasıl bir ölüm istersin denseydi, hiç şüphesiz; ‘okul gezisinde öğrencilerimin arasında ölmek isterim’ cevabını verirdi. Hepimizin başı sağ olsun” dedi. Başkan Cem Kara’nın ardından Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Yavuz ve Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan da birer konuşma yaptılar. Okul bahçesinde düzenlenen törenin ardından Nevzat Tekin’in cenazesi helallik almak üzere evinin önüne getirildi. Alınan helalliğin ardından Çatalca Ali Paşa Camiinde kılınan öğle namazına müteakiben Nevzat Tekin’in cenazesi kaldırılarak, Ferhatpaşa Mezarlığına defnedildi.  
 
 
 

 

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :