Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.09.2016 - 12:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy’de engelsiz hayata katkı

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ücretsiz olarak engellilerin ulaşımlarını sağlayan engelsiz araçlarına 2 yeni araç daha ekledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Belediye Engelli Merkezi bünyesinde hizmet veren engelsiz araçların sayısı çoğaltıldı. 2011 yılında hizmete sunulan araçlar, merkeze kayıtlı engelli vatandaşların tüm ulaşım ihtiyaçlarını karşılıyor.

OKUL YOLUNDA BÜYÜK KOLAYLIK

Belediye Engelli Merkezi’ne kayıtlı öğrencilerin ailelerinin güçlük çekmemesi için her gün okula ulaşımlarını da sağlayan engelsiz araçlarla, 2016 yılında 2140 sefer yapıldı. Araçlarla, son beş yılda 12 bin engelli vatandaşa taşıma hizmeti verildi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Engelsiz araçlarımız hizmete girerken, ‘Bu araçlar sadece okula, eve, hastaneye ulaşım için değil, engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarını canlandıracak geziler için de kullanımda olacak,’ demiştim. Aradan geçen zamanda sefer sayılarına bakıyorum da çok şükür işe yarayan bir hizmet olduğunu görüyoruz. İhtiyaç doğrultusunda engelsiz araçlarımıza 2 yeni araç daha ekledik. Bundan sonra randevularda kısa süreli de olsa bekleme durumu olmayacak. Şimdiden tüm şehrimize hayırlı olsun” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :