Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.10.2016 - 23:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy’de kase kase aşure dağıtıldı

Çekmeköy Belediyesi Muharrem ayı sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara aşure dağıttı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy madenler meydanında kurulan standlara vatandaşların ilgisi oldukça büyük oldu. Dağıtım programına Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Sancaktepe Cemevi dedesi Nihat Dede ve vatandaşlar katıldı.

BİRBİRİMİZE SEVGİYLE BAKALIM

Açılış konuşmasını yapmak için söz alan Alevi Dedesi Nihat Dede “ Allah cümlemizin matemini ve aşurelerini kabul eylesin. Sayın belediye başkanımıza ve kaymakamımıza böyle güzel bir program düzenledikleri için çok teşekkür ederim. Bu aylar birlik ve beraberliğimizin ayı olsun. Hangi dinden hangi mezhepten hangi ırktan olursak olalım birbirimize sevgiyle bakalım. Hepiniz sağ olun” dedi.

MUHARREM AYI SEVGİ VE DOSTLUK AYI OLSUN

Nihat Dede’den sonra konuşma kürsüsüne çıkan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise “Muharrem ayının ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Aşurenin yapımı ve ikramı çok özeldir. Birbirinden çok farklı malzemelerin buluşmasıyla ortaya çıkan bu lezzetli tatlının bizim farklılıklarımızı temsil ettiğine inanıyorum. Bizlerde aşure gibi birbirimize dostlukla sevgiyle karışmış olmalıyız. Tıpkı Kerbela’da olduğu gibi bir 15 Temmuz gecesi yaşadık. O gün, bir olduk birlik olduk. Rabbim şehitlerimize de rahmet eylesin. Bu mübarek ayda dualarımızda İslam âlemini unutmayalım.

Konuşmaların ardından Başkan Poyraz ve protokol üyeleri halka kendi elleriyle aşure dağıttılar.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :