Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.10.2016 - 13:38
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköylü’nün merak ettikleri...

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile Üsküdar-Çekmeköy Metrosu, Seyir Tepesi, imar, okul, ASM ve benzeri hizmetleri konuştuk

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Çekmeköy’de yaşayanların merak ettikleri soruları Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Dr. Hamit Kurt, Başkan Poyraz’a sordu

İMARA EN KISA SÜREDE DÜZENLEME

Başkanım bugünlerde Çekmeköy’de en çok konuşulan beş mahalle ile ilgili imar konusudur. Son gelişmeleri bizimle paylaşır mısınız?

Ahmet Poyraz:Konu ile ilgili arkadaşlarımız çalışmalara başladı. Mümkün olan en kısa sürede düzenlemelerin yapılması için çalışıyoruz.

SEYİR TEPESİ YAPILACAK

Başkanım, Seyir Tepesi (Çekmekule) biraz gecikti, proje askıya mı alındı?

Ahmet Poyraz:Hayır, askıya alınmadı. Seyir Tepesi paydaşı çok olan bir proje olduğu için beklenenden biraz uzun sürdü. Bakanlıklardan gerekli izinler alındı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile istişarelerimiz yapıldı. Alanımız biraz daha genişletilerek çalışmamız başlayacak.

METRO İLKBAHARDA AÇILACAK

Başkanım, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro hattı 2017’nin Mayıs ayında halkımızın hizmetine sunulacak açıklamasında bulundu. Bu konuda size gelen bilgiler ne?

Ahmet Poyraz:Çalışmalar aralıksız sürüyor. Bize gelen son bilgilere aynı doğrultuda, 2017 yılının ilkbaharında metroyu kullanıyor olacağız inşallah.

Yeni hizmet ve projeler var mı?

Ahmet Poyraz Proje bitti dediğimizde belediyeyi bırakıp gitmek gerekir. Tabiiki Çekmeköy’ün güncel ve gelecek ihtiyaçları doğrultusunda yeni proje üretimlerimiz devam ediyor. Nüfus artışına bağlı olarak ortaya çıkan okul ihtiyaçları ile ilgili yeni çözümler üretiyoruz. Aynı şekilde ihtiyaç hasıl olan mahallelerde yeni aile sağlığı merkezleri yapılıyor.

MERKEZ VE MİMAR SİNAN’A ASM

Sultançiftliği Mahalesi’ndeki ASM’yi hayırsever işadamları yardımıyla yeniledik. Buraya  iki katlı geniş bir bina yapıldı. Merkez ve Mimar Sinan Mahalleleri’ndeki Aile Sağlık Merkezleri ASM ihtiyaçları için de belediye olarak yer kiralayıp halkımızın hizmetine sunacağız.

DOĞA PARKI GENİŞLİYOR

Doğa park’ın yanından geçen Yavuz sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu nedeniyle askeriyeden ayrılan bir bölüm de doğa parka bağlanacak. Vatandaşlarımız daha geniş ve ağaçlık alanda hem sporlarını yapacak hem dinlenecekler. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :