Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.12.2016 - 00:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Nişantepe Mahallesi tapularına kavuştu

Çekmeköy Belediyesi, Nişantepe Mahalle sakinlerine yıllardır bekledikleri tapularını düzenlenen törenle teslim etti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen tapu teslim törenine Başkan Ahmet Poyraz, daha önce belirlenen 30 vatandaşa tek tek tapularını kendi elleriyle teslim etti. Başkan Poyraz, vatandaşların heyecanını paylaştı. Böylece 3194 Sayılı İmar Kanunu’nun 18. Maddesi gereği şuyulandırmada ipotek borçlusu olup ödemelerini yaptığı halde 2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, Çekmeköy Belediyesinin çalışmaları neticesinde hiçbir ücret ödemeden tapularına kavuşmuş oldu.

GERİ KALAN TAPULAR ŞUBAT-MART’TA

Törende konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “30 tane kardeşimizin tapu sorununu inşallah çözüyoruz. Kalan 70’e yakın tapu sorununu da en geç Şubat-Mart gibi onlarında tapularını vereceğiz. Böylelikle Nişantepe’de bu büyük sorununu çözmüş olacağız. İnşallah sizlerin desteğiyle duasıyla yolumuza farklı hizmetler yaparak devam edeceğiz. Sizlere böyle bir mutluluğu yaşatabilmenin bizlerde mutluluğunu yaşıyoruz. Bu size bir lütuf bağışlama değil. Sizlerin hak ettiğiniz ama bizim 8 yılımızda bir sorun olan bu konuyu Allah çözmeyi nasip etti. Sizler desteğinizi duanızı hiç eksik etmediniz. İnşallah diğer kardeşlerimizin sorununu da çözerek böyle bir mutlu sonu onlarla da yaşamaya Rabbim fırsat versin” dedi.

HALEP’E 100 TIR YARDIM YOLLUYORUZ

Hale’de yaşanan olaylara duyarsız kalamayacaklarını belirten Başkan, “Çekmeköy Belediyesi olarak kampanya başlattık. Bunu da sivil toplum kuruluşlarımızla muhtarlarımızla derneklerimizle paylaştık. Hep beraber bir şeyler yapmak istiyoruz. Çekmeköy'den hedefimiz 100'e yakın tırı göndermek. Ne kadar yapabilirsek böyle bir yardımı oradaki kardeşlerimize ulaştırmış olacağız" dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :