Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.01.2017 - 12:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Devlet Hastanesi'nin açılış tarihi belli oldu

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy Devlet Hastanesi'nin açılış tarihini açıkladı. Poyraz, Çekmeköy Metrosu ve Ulus Pazarı hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/ Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler  Günü münasebetiyle bölgede çalışan basın mensuplarını ağırladı. Belediye binasında gerçekleşen programa yazılı ve internet medyasında bölgeden haberler veren basın emekçilerine teşekkür plaketi verildi.

HAMİDİYE VE ÇAMLIK’A KÜLTÜR MERKEZİ

Basın mensuplarının  sorduğu sorular çerçevesinde güncel konulara değinen  Başkan Poyraz, “ Çamlık ve Hamidiye Kültür merkezleri ve yapılacağı duyurulan diğer projelerin temelleri Haziran ayında atılacak,” dedi.

ÇEKMEKÖY METROSU BU YIL AÇILACAK

Başkan Poyraz sohbet sırasında şunları söyledi: “Metro çalışmalarında yer altında karşılaşılan sorunlar nedeniyle açılışında uzama oldu. 2018 yılı içinde kullanıma açılması planlanıyor.

ÇEKMEKÖY’DEN SABİHA GÖKÇEN’E METRO

Çekmeköy’den Sabiha Gökçen Havaalanı’na gidecek ikinci metro için de yeni bir ihale yapılacak. Yakın zamanda onun da çalışmaları başlayacak Devlet hastanemizin müteahhitten teslim alınış tarihi 2017 Ağustos ancak daha erken bitirilmesi sözünü aldık.

DEVLET HASTANESİ 9 ŞUBATTA

9 Şubat 2019 tarihinde  açılacak devlet hastanemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında ilçemize ve şehrimize yakışır modern bir hastanemiz olacak. Alemdağ Mahallesi’nde açılacak 170 yataklı hastanede; acil servis, poliklinikler, laboratuvarlar, yeni doğan üniteleri, radyoloji ve daha birçok birim yer alacak.

KAPALI PAZAR YERİ AÇILIYOR

Gelen soruları cevaplayan Başkan Poyraz, “Belediyemize ait mülkte Pazar esnafımıza kullanım hakkı verdik. Şimdi 3 mahallemizde oluşan okul ihtiyacı nedeniyle o alanı okul arazisi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettik. İlkokul ve Ortaokul yapılarak küçük çocuklarımızın evlerinin yakınında eğitim almaları sağlanacak. Oradaki Pazar esnafımız da mağdur edilmiyor. Isıtması, güvenliği olan bir alanda daha iyi şartlarda pazarcılık yapmaları için çok yakın bir mesafede yeni yerlerine taşınacaklar. Vatandaşlarımızın alıştığı gibi aynı gün kurulacak ve yeni pazar yerine ilçenin belirli noktalarından servisler kaldırılarak müşterilerinin ulaşımı da sağlanacak, “ dedi. 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Güncelposta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Dr. Hamit Kurt ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :