Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.01.2017 - 20:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Ulus Pazarı taşınıyor mu?

Çekmeköy Ulus Pazarı esnafı, Çekmeköy Belediyesi’nin yaptığı Kapalı Pazar Yeri’ne taşınacak mı?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Kaliteli ve ucuz alışverişin adresi olan Çekmeköy Hamidiye Ulus Pazarı,16 yıldır vatandaşlara örnek bir esnaflık portresi çiziyor.  Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi çatısı altında toplanan Ulus Pazarı, 2002 yılında kurumsallaşma adına ilk adımını atarak Cumartesi günü İstanbul Çekmeköy, Cuma günü Edirne, Pazar günü Kocaeli Kartepe’de hizmet vermekte. Sadece çekmeköy’lülerin değil civar ilçelerden de düzenli gelen müşteriler evlerine memnun şekilde geri dönmekteler.

Çekmeköy Belediyesi’nin Pazar esnafına tahsis ettiği alan Çekmeköy Spor Kompleksi’nin arkasında bulunan meydanda kurulmakta. Pazar, 300’ü aşkın esnafı ve 1000 e yakın tezgâhı ile Giyimden, yiyeceğe, hediyelik eşyadan,  eşyalarına kadar geniş bir ürün seçeneği sunuyor.

KAPALI PAZAR YERİNE TAŞINMA

Geçtiğimiz günlerde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın Pazar alanını Okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığına devrettiklerini açıklamasının ve Pazarcılar için yapılan ‘Kapalı Pazar Yeri’ ne geçmelerini belirtmesinin ardından. Ulus pazarının taşınması kesinleşmiş oldu.

BAŞKAN POYRAZ NOKTA KOYDU

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın açıklaması tam olarak şöyle; “Belediyemize ait mülkte Pazar esnafımıza kullanım hakkı verdik. Şimdi 3 mahallemizde oluşan okul ihtiyacı nedeniyle o alanı okul arazisi olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devrettik. İlkokul ve Ortaokul yapılarak küçük çocuklarımızın evlerinin yakınında eğitim alanları sağlanacak. Oradaki Pazar esnafımız da mağdur edilmiyor. Isıtması, güvenliği olan bir alanda daha iyi şartlarda pazarcılık yapmaları için çok yakın bir mesafede yeni yerlerine taşınacaklar. Vatandaşlarımızın alıştığı gibi aynı gün kurulacak ve yeni pazar yerine ilçenin belirli noktalarından servisler kaldırılarak müşterilerinin ulaşımı da sağlanacak.”

ULUS PAZARI ESNAFI TEDİRGİN

Başkan Poyraz’ın açıklamalarının ardından Çekmeköy Ulus Pazarı’nın Çekmeköy Kapalı Pazaryeri’ne alınması ve pazarın cumartesi gününden pazar gününe alınması pazar esnafını tedirgin etti. “Pazarın gününün değiştirilmesini istemeyen pazarcı esnafı ve bölge halkı, imza kampanyası başlattı. “Pazar gününden ve yerinden çok memnunuz, değiştirilmesini istemiyoruz böyle devam eden bir pazarı neden değiştirmek istiyorlar. Pazarın günü değiştirilse iş yapamayız’’ diyen esnaf, belediye yetkililerinin kararlarını yeniden gözden geçirmesini bekliyor.

ULUS PAZARINA ULAŞIM

14 ÇK,14CE, 9Ç, 9H, 9CN, 14ŞB, 122M, 122Y, 131ÇK, 132ÇK

İETT hatlı otobüsler ile Yolağzı durağında inerek yürüme ile 3 dakikaya Pazar alanına ulaşabilirler.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :