Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.02.2017 - 13:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Çekmeköy, Referandum startı verdi

CHP Çekmeköy Örgütü’nün düzenlediği, ‘Geleceğimiz için Anayasa Referandumu’na Hayır’ adlı bir panele katılan Akif Hamzaçebi, ‘CHP örgütleri HAYIRLI bir sonuç için her zamanki gibi üzerine düşeni yapacaktır' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta

 

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP Çekmeköy İlçe Örgütü’nün düzenlediği ‘Geleceğimiz için Anayasa Referandumu’na Hayır’ isimli panele katıldı. Hamzaçebi, başkanlık referandumunda neden ‘Hayır’ dediklerini vatandaşlara anlattı.

 

EVET DEMEK GELECEĞİMİZİ KAYBETMEKTİR

 

Açılış konuşmasını yapan CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş “Referandum da Evet demek bizlerin ve çocuklarımızın geleceğini tek bir adamın iradesine bırak olacaktır. Bunun olmaması için sonuna kadar mücadele etmemiz gerekiyor. Burada toplanan herkesin gözlerinde bu gücü görüyorum. “dedi.

 

HAYIRLI SONUÇ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

 

Panele katılan CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, “Cumhuriyeti kuran partinin mensubu olmanın gururu ile hepinizi selamlıyorum.  16 Nisan tarihinde yapılacak olan referanduma CHP olarak bütün birimlerimiz ile hazırlanıyoruz. Bu süreci halkımıza objektif ve iyi anlatmak son derece önemli.  Sandıktan çıkacak olan olası bir evet sonucu 141 yıllık parlamenter sistemin sonu olacaktır. Osmanlı'dan bu yana tarihimizdeki en büyük kırılmayı yaşayacağız dersem abartmış olmam. Birlikte yaşama umudu ortadan kalkacaktır. Meclis yasa yapabilme özelliğini kaybedecek, sorunların, taleplerin, isteklerin, umutların toplandığı bir merkez olma vasfını kaybedecektir. Gelin kuvvetlerin tek bir elde toplandığı göstermelik başkanlık sistemine Hayır diyelim.”  Ben inanıyorum ki CHP örgütleri HAYIRLI bir sonuç için her zamanki gibi üzerine düşeni yapacaktır” şeklinde konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :