Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.02.2017 - 02:07
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Belediyesi İspinoz Cafe Sosyal Tesisi hizmete açıldı

Çekmeköy Merkez Mahallesi’ndeki Kent Park içinde inşa edilen Çekmeköy Belediyesi İspinoz Sosyal Tesisi vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto:Mehmet Dursun/Güncelposta

Çekmeköy Belediye binasının hemen yanındaki  Kent Park içine inşa edilen İspinoz Sosyal Tesis, İstanbul’un birçok ilçesinde yapılmış olan sosyal tesislere oranla makul fiyatlarıyla cep dostu olan tesis, yeşillikler içerisindeki manzarası ve temiz havası ile aynı anda 300 kişiyi ağırlayabiliyor.

İSPİNOZ MENÜSÜNDE NELER VAR

Dünya mutfağından lezzetleri sunmasının yanı sıra serpme kahvaltı, başlangıçlar, soğuk ve sıcak sandviçler, günün çorbası, burger ve wrap’s, salata çeşitleri, makarna çeşitleri, ana yemekler, pizzalar, tatlı çeşitleri, yerli ve ithal kahve çeşitleri ile cafe ve restoran olarak Çekmeköylülere hizmet verecek.

TESİSİ, 7 TEPE AŞ İŞLETECEK

Çekmeköy Belediyesi 7 Tepe Sosyal Tesisi gibi İspinoz Sosyal Tesis’in işletmesini de Çekmeköy Belediyesi’nin iştiraki olarak kurulan 7 Tepe AŞ tarafından yapılacak. Tesis hafta içi ve hafta sonu 08.00’ 24.00’saatleri arasında hizmet vermektedir.

İSPİNOZ NEDİR?

İspinoz Kuşu, Çekmeköy İlçesi ile ne kadar özdeşleşse de anavatanı Avusturalya'dır.  Ortalama yaşam süreleri 7 yıl, boyları ise 12 -13 cm arasında olan bu kuşların renkleri ve görüntüleri ile insanları büyüleyen bu kuşların üretimi yeni yeni yapılmaktadır. Üretimleri genellikle kuluçkaya yatmama, yavruya bakmama gibi sorunlarla geçer, bu yüzden üreticiler bu kuşların yumurtalarını Bengal İspinozlarının altına koyarak üretmeyi tercih ederler.  ÇEKMEKÖYÜ'N DİĞER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :