Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.04.2021 - 21:31
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Crea Centers Merkezi’nin çalışmaları başladı

Yerel basın mensuplarıyla istişare ve değerlendirme toplantısı yapan Başkan Poyraz, yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Yerel basın mensuplarıyla istişare ve değerlendirme toplantısı yapan Başkan Poyraz, “Merkez Mahallesine Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Crea Centers Merkezi’nin çalışmaları başladı. Bir mesleki atölye görevi üstlenecek merkezde, fikirlerini ürüne dönüştüren kişilere ofis ve paylaşım alanı imkanları sunulacak” dedi.

 

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz  göreve geldiğimizde altyapı ve üstyapı çalışmalarımıza hız verdik.  2009 öncesinde ilçemizde 35 okul vardı.187’ye yükselttik. Engelliler okulumuz ve eski Ulus Pazarı alanında yapım çalışmaları devam eden okullarımızla birlikte okul sayımızı 190’ın üzerine çıkaracağız. 4 olan Aile Sağlığı Merkezi sayısını bugün itibari ile 20’ye çıkardık. İki tanesinin de yapım çalışmalarına devam ediyoruz. 4 kütüphanemiz vardı bugün bu sayıyı 10 çıkardık. . 2009 yılında ilçemizde 35 cami vardı. Bu camilerin içinden 8 tanesi depreme dayanıklı olmadığı için yıkılarak yeniden yapıldı. 11 tane yeni cami inşa ederek cami sayımızı 46’ya yükselttik. 2009-2021 yılları arasında bütçemizden 100 milyona yakın tutarı sosyal yardımlar için kullandık,” dedi.

 

 

TEKNOPARK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

Merkez Mahallemizde Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Crea Centers Merkezi’nin çalışmaları başladı. Bir mesleki atölye görevi üstlenecek merkezde, fikirlerini ürüne dönüştüren kişilere ofis ve paylaşım alanı imkanları sunulacak. Alemdağ Mahallemizde bulunan spor tesisimizin içine kapalı bir yüzme havuzu inşa ediyoruz. Merkez Mahallemizde belediyemiz bahçesinde 500 araçlık bir otopark projemizi oluşturduk. Çamlık Sokak Kentsel Tasarım projemizin bulunduğu bölgede gençlerimizin çok istediği kaykay parkı için proje çalışmalarımız devam ediyor. Sancaktepe ile sınır olan bölgemizde Teknopark projemizin çalışmalarına başladık.  Türk Alman Üniversitesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleşen bu proje, bilişim ve teknoloji üssü özelliğiyle bölgemize büyük faydalar sağlayacak.” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :