Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.06.2021 - 21:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En İyi Narkotik Polisi; Anne

İçişleri Bakanlığımız ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından, çocuklarımız ve gençlerimizin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda ‘anne’ duyarlılığından faydalanmak amacıyla ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesi hayata geçirildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Çekmeköy’de ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesini anlatan bilgilendirici seminer Turgut Özal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Seminere Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, daire amirleri, STK temsilcileri, muhtarlarımız, anne ve anne adayları katıldı.

 

Programda konuşma gerçekleştiren Kaymakam Adem Arslan, ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesinin amacının annelerin hassasiyetini ve duyarlılığını arttırmak olduğunu söyleyen Kaymakam Adem Arslan, sadece kolluk kuvvetlerinin narkotikle mücadele edemeyeceğini söyleyerek çocukları en yakından tanıyan annelerin evlatlarının takibini, kimlerle, nerede zaman geçirdiğini ve çocuklardaki psikolojik ve fiziksel değişimini yakın takip etmeleri gerektiğinin önemini vurguladı.

 

 

" Hepimiz kendi ailemizin polisi olmak zorundayız"

 

Konuşmasında çocukları, gençleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın öneminden bahseden Kaymakam Arslan, “Örflerimizi, adetlerimizi çocuklarımıza aktarmak, onlarla birlikte zaman geçirmek zorundayız. Çocuklarımızın oynadıkları oyunları, izledikleri dizi, filmleri kontrol etmeliyiz. Bugün buraya katılımızla bu duyarlılığı göstermiş oldunuz, hepinize teşekkür ediyorum. Hepimiz kendi ailemizin polisi olmak zorundayız, hepimiz başta kendimizi kötü alışkanlıklardan korumak zorundayız” dedi.

 

Programda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri "En iyi Narkotik Polisi; Anne" projesi kapsamında sunum gerçekleştirdi.

 

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkorehberi Kubilay Avcı yaptığı sunum ile uyuşturucu ile mücadele kapsamında bilgiler verdi. Narkorehber Avcı, annelere çocukları ile ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulundu.

 

Seminer sonrasında katılımcılara proje ile ilgili el broşürü dağıtımı yapıldı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :