Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.07.2021 - 18:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

100.Yıl Marşı Yarışması başladı

Çekmeköy Belediyesi’nin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın koordinasyonunda düzenlediği, toplam ödülü 400 Bin Türk Lirası olan “100. Yıl Marşı Yarışması” başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Ulusal ve uluslararası alanda yaptığı başarılı organizasyonlar ile adından söz ettiren Çekmeköy Belediyesi,Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın koordinasyonunda“100. Yıl Marşı Yarışması” başlattı.  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde Küçüksu Kasrı’nda gerçekleşen tanıtım toplantısına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Başakşehir Kaymakamı Uğur Tuğran, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İlhan Varank Hastanesi Başhekimi Nurettin Yiyit, Mimar Sinan Üniversitesi Rektörü Handan İnci Elçi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Hacı Salihoğlu, siyasi parti temsilcileri, ilçe emniyet, ilçe milli eğitim, ilçe sağlık ve gençlik spor müdürleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il dernek yöneticileri, iş adamları, sanat ve spor dünyasından birçok ünlü isim katıldı.

 

Başvurular için son tarih 29 Ekim 2021

İki aşamada gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular www.yuzuncuyilmarsi.com adresi üzerinden alınacak. Yarışmaya katılacak şiirler için son başvuru tarihi Ekim 2021 olarak belirlendi. Gelen şiirler içerisinden seçilecek ilk 100 şiir ise, Aralık 2021 'de düzenlenecek bir törenle açıklanacak.

 

Seçici kurulda birbirinden ünlü isimler yer alıyor

 

Yarışmanın seçici kurulundan Türk Müziği’nin önde gelen isimleri Yücel Arzen,  Aşkın Tuna, Garo Mafyan, Özdemir Erdoğan, Cengiz Erdem, Sinan Akçıl, Azerin, Tuluyhan Uğurlu ve Aydın Sarman;  Sunucu Pelin Çift, Tarihçi Yazar Tufan Gündüz, Edebiyatçı Sibel Eraslan ve Cahit Koytak, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, Yazar Hayati Develi, Sosyolog Erol Erdoğan bulunuyor.

 

Toplam Ödül 400 Bin Türk Lirası

 

Şiir yarışmasında ilk 100’e giren şiirlerin şairlerine 2.500 Türk Lirası, beste yarışması birincisinin bestelediği şiirin şairine 50 bin Türk Lirası, birinci olan marşın sahibine 100 Bin Türk Lirası olmak üzere toplamda 400 Bin Türk Lirası ödül dağıtılacak.

Yarışma takvimi, ödüller, programlarda yapılacak değişiklikler gibi önemli duyurular; Çekmeköy Belediyesi Web sitesi, sosyal medya hesapları, yuzuncuyilmarsi.com ve yarışma sosyal medya hesaplarından yapılacak.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :