Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.10.2020 - 15:35
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye'ye zemin altı 3 katlı otopark

Ümraniye'deki park sıkıntısını azaltmak için önemli bir çalışma başlatan Ümraniye Belediyesi, üç katlı zemin altı katlı otopark için ilk adımı attı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Ümraniye Belediyesinin hemen yanındaki bahçede yapılması planlanan zemin altı katlı otoparkın temeli Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un da katıldığı törenle atıldı. Törene Bakan Kurum'un yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, İlbank Genel Müdürü Yusuf Büyük ve davetliler katıldı.

 

 

İSTANBUL’DA 5 MİLYON ARAÇ VAR

 

 Törende bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir şehir sunmak adına, İstanbul trafiğini rahatlatmamız, bizim en büyük projelerimizden, gayelerimizden biri. Türkiye'de bugün takriben 24 milyon araç var. Bunun yaklaşık 5 milyonu İstanbul'da. Yani ülkemizdeki 21 ilin toplam nüfusu, İstanbul'daki araç sayısına denk durumda. Acilen yeniden yapacağımız daha büyük projelerle özellikle donatı alanı ihtiyacını giderecek çalışmaları da belediyelerimizle yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

YAŞAMI KOLAYLAŞTIRAN PROJELER

 

Törende konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ise, “Bizler AK Partili belediyeler olarak illerimize, ilçelerimize değer katacak modern şehirleşmenin önünü açacak ve yaşamı kolaylaştıracak projeleri hayata geçiriyoruz.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :