Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.07.2021 - 13:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Melisa Sarıtaç, Avrupa Şampiyonu oldu

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü güreşçilerinden Melisa Sarıtaç, Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nda 76 kiloda altın madalya kazanarak, İstiklâl Marşı’mızı tüm dünyaya dinletti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Ümraniye, yeni bir şampiyonlukla daha yeniden gururlandı. Almanya’nın Dortmund kentinde yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası’nda 76 kiloda ülkemizi temsil eden Melisa Sarıtaç rakiplerini mağlup ederek şampiyon oldu.

Milli Güreşçi Sarıtaç, çeyrek finalde, rakibi Belarus’lu Kseniya Dzibuk'u (4-1), yarı finalde de Rus Maria Silina'yı (6-2) yenerek çıktığı finalde Polonyalı Daniela Tkachuk'u da (11-0) sayı tuşuyla mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

 

 

“Başarılı sporcuların çekirdekten yetiştirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz”

 

Başkan İsmet Yıldırım, Milli Güreşçi Melisa Sarıtaç’ın Avrupa Şampiyonu olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu ifade ederek, “Azim ve sebat, başarının en büyük anahtarıdır. Bu başarı; inanç ve istikrarla sağlanabilir. Bu şiarla yola çıkıp çok çalışan herkes başarıya ulaşır. Melisa kızımızın bütün sporculara örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda şanlı bayrağımızın dalgalandırılmasını ve İstiklal Marşı’mızın tüm dünyaya dinletilmesini sağlayan kardeşimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

“Sağlıklı bir nesil ve sağlıklı bir toplum için herkesin spor yapması gerektiğini biliyoruz” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Yıldırım; “Başarılı sporcuların çekirdekten yetiştirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bizler, gençler ve çocuklarımızı sporla buluşturmayı amaçlıyor ve çalışmalarımızla kendi hedeflerimizi aşıyoruz. Melisa Sarıtaç kızımız da bu başarıyla hem Türkiye’yi, hem de Ümraniye’yi en iyi şekilde temsil etti. Kendisini bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :