Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.03.2021 - 21:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nevmekan Selimiye Kütüphanesi açıldı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat tarihinde restorasyonu biten Nevmekân Selimiye’nin açılışını gerçekleştirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti.

Açılışa Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Demir ve Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz katılım sağladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar’ın 3. Millet Kıraathanesi olma özelliğini taşıyan ve tarihi bir mirasa sahip olan Nevmekân Selimiye’yi gezerek incelemelerde bulundu.

 

NEVMEKAN SELİMİYE HAKKINDA

 

Sultan 3.Selim tarafından Selimiye Kışlası ile beraber 1800-1801 yıllarında Nizam-ı Cedid askerlerinin kullanması için yaptırılan Selimiye Hamamı; Üsküdar Belediyesi tarafından restore edildi. Tarihi miras, Nevmekân Selimiye olarak Millet Kıraathanesi, bahçesi ve yaklaşık 25.000'i dijital olmak üzere toplamda 45.000 kitap kapasiteli kütüphanesi ile günümüze taşınmış oldu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :