Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.03.2016 - 11:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK’tan Minibüsçülere kaliteli hizmet

İstanbul’daki taksi, minibüs ve dolmuş taşımacılığı ile duraklarının işletme yetkisini 5 yıllığına İSPARK’a verilmesini İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, onayladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Proje için İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında kalkış ve son varış noktaları arasında ihtiyaçlara cevap veren ve hijyen şartları taşıyan 30 minibüs durağı yapıldı. Duraklarda minibüsçü esnafına ve vatandaşlara su, çay ve tuvalet hizmeti çok uygun fiyatlarla veriliyor.

MESCİT VE KAFETERYA HİZMETİ

İstanbul genelindeki 10 minibüs kalkış ve varış noktasına da daha kapsamlı depolama alanı yapıldı. Buralarda da duraklardaki hizmetin yanı sıra mescit ve kafeterya hizmeti de sağlanıyor. Depolama alanlarının sayısı da ihtiyaca göre artıyor. İSPARK’ın yaptığı bu çalışmalarla, dolmuş duraklarına bir düzen ve kalite geliyor. Eski kötü görüntüler de ortadan kalkıyor.

DOLMUŞTA PARA DEVRİ BİTİYOR

Öte yandan, minibüslerde para yerine halk otobüslerindeki gibi tamamen İstanbulkart’ın geçtiği bir sistem oluşturuluyor. Bununla ilgili altyapı çalışmaları devam ediyor. İstanbulkart, bazı hatlarda pilot olarak denendi. Sistem hayata geçtiğinde para alma verme biteceği için olası kazaların önüne geçilecek ve gereksiz duraklamalar önleneceği için trafik akışı hızlanacak.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :