Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.04.2016 - 10:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıldırım, 3.Havalimanı’nın açılış tarihini açıkladı

İstanbul 3. Havalimanı inşaatında incelemelerde bulunan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul 3. Havalimanı’nın açılış tarihini açıkladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta-İstanbul 3. Havalimanı projesinin 4 etapta tamamlanacağını hatırlatan Yıldırım, en büyük etabın 2018 yılının 26 Şubat'ında hizmete gireceğini açıkladı. Birinci etabın yaklaşık 100 milyon yolcu kapasitesine sahip olacağını belirten Bakan Yıldırım, bu kapasiteyle bile şu an dünyanın en büyük havalimanı olacağını kaydetti.

İnşaatta 3 vardiya halinde 14 bin civarında çalışanın bulunduğunu belirten Yıldırım bunun 35 bine çıkacağını belirtti. Projeye bugüne kadar 1,7 milyar avro kaynak harcandığını da kaydeden Yıldırım "Bu da projenin tamamına bakıldığında yüzde 23'ü, altyapı toprak işleri olarak bakıldığında ise yüzde 40'ı tamamlandı anlamına geliyor" dedi. Projenin gerçekleşmesinde en büyük iradeyi Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğunu da belirten Yıldırım "Günlerce haftalarca en uygun havalimanı yeri seçimi konusunu bizzat takip etti, çalışmalarımızı titizlikle inceledi. Kendisine bu vesileyle teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :