Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.05.2016 - 17:38
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ab-i Kevser Sebili’nin restorasyonu bitti

Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Yeni Valide Camii avlusu içindeki Ab-ı Kevser Sebilini, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen törenle açarak vatandaşların hizmetine sundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta-Ab-ı Kevser projesi kapsamında tamamlanan sebilin açılışına; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra, Vakıflar Bölge Müdürü Saffet Ertürk, 24.Dönem Trabzon Millet Vekili Asım Aykan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ECDADIMIZIN MİRASINA SAHİP ÇIKIYORUZ

Tarihi su sebilinin orijinali korunarak restorasyondan geçirildiğini belirten Türkmen, konuşmasında: “Bizim ecdadımızın yapmış olduğu her eserin kendi içerisinde özel bir anlamı vardır. Camilerimiz ve Külliyelerimiz ibadetin yanı sıra aslında yaşanabilir yaşam merkezleridir. Bunu zamanla daha çok anlıyoruz. Böyle bir kutsal mekânda açılışını gerçekleştirdiğimiz bu sebil, ecdadımızın bize bıraktığı önemli miraslardandır. Üsküdar’ımız 21 sebil ile İstanbul genelinde en çok sebile sahip olan ilçemizdir. Fakat bunlardan sadece 8 tanesi günümüze kadar gelebilmiştir. Allah'tan temennimiz bu açmış olduğumuz sebilin kıyamete kadar açık kalması ve hizmet vermesidir” dedi.

 

Mübarek gün ve gecelerde sebilden ‘Bal Şerbeti’ ikram edileceğini belirten Türkmen,  konuşmasının ardından dualarla birlikte Ab-ı Hayat Sebili’nin açılışını yaptı ve sebilden vatandaşlara su dağıttı. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :