Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.05.2016 - 21:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

13 Yılda 21 Bin Çocuğu Sünnet Ettirdi

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl geleneksel hale getirilen 13. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni, Haldun Alagaş Spor Salonu’nda gerçekleşti

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Mehmet Dursun/Güncelposta-Haldun Alagaş Spor Salonun da gerçekleşen organizasyon da, ilçede yaşayan 2 bin çocuk sünnet edildi. Halk arasında “erkekliğe ilk adım” olarak da bilinen ve Müslümanlıkta da önemli yeri olan sünnet töreninde, çocuklar, İlizyon gösterileri, Karagöz Hacivat gösterisi ve çeşitli aktivitelerle eğlenceye doydu.

Ümraniye Belediyesi son 13 yıldır düzenlediği Sünnet Şöleni programlarına bir yenisini ekleyerek, sünnet ettirdiği çocuk sayısını 20.689’a yükseltti. Ümraniye’deki çocukların sünnet ettirilmesi, baştan ayağa giydirilmesi ve çeşitli gösterilerle eğlendirilmesini içeren Sünnet Şöleni, Halk Oyunları Yarışması Ödül Töreni ile birleşince, Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde bayram coşkusu yaşandı. 7 Bölge, 7 Oyun, 7 Türkü Şöleni ve Sünnet Şöleni programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, muhtarlar, birim müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

20639 ÇOCUĞU SÜNNET ETTİRDİK

Törende konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: “Bugün delikanlılığa adım atan gençlerimizin bu sevinçli anlarını aileleriyle birlikte yaşamak için buradayız.13 yıldır düzenlediğimiz bu Toplu Sünnet Şöleninde şimdiye kadar sünnet ettirdiğimiz çocuklarımızın sayısı 20639 oldu. Sadece sünnet ettirmek değil, tepeden tırnağa bir ailenin çocuğunu sünnet ettirirken alması gereken bütün kıyafetleri giydirip kuşandırıyoruz. Ardından böyle bir programla yavrularımızı delikanlılığa kapılarını açıyoruz. Bugünü unutmamalarını sağlamak için bütün çocuklarımıza birer kol saati hediye ediyoruz. 

Bugün ayrıca bir de birkaç aydır süregelen okullar arasında 7 bölgeden 7 halk oyunu yarışması programımız vardı. Bu yarışmada derece alan okullarımıza kupalarını verdik. Bunlar çocukların yarına hazırlanırken unutamayacakları köşe taşı diyebileceğimiz hatıralardandır. Ben hepsini kutluyorum. Buradaki bütün çocuklarımıza Allah sağlık sıhhat versin. Analarını babalarını başlarından eksik etmesin, evlatlarını analarından babalarından ayırmasın, gönlünüzden evlatlarınız için hangi güzel duyguları geçiriyorsa Allah bütün güzellikleri size versin” dedi.

Konuşmanın ardından sünnet edilen çocuklara kol saatleri hediye edilirken 7 bölge 7 oyun yarışması kapsamında dereceye giren okul ve öğrencilere de kupaları takdim edildi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :