Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         ELHAMDÜLİLLAH

Üsküdar: “Bir ulu rüyayı gören şehir”. İstanbul’un fethinden yüz yıl önce Türk toprağına katılan, Anadolu Yakasının en fazla tarihi eserine sahip olan, dünyanın en fazla çekilen beş fotoğrafından biri olan Kızkulesi’ne sahip olan şehir. Ayrıca İstanbul denilince akla gelen boğazın en uzun kıyı şeridini armağan ettiği şehir.

Gelin görün ki Üsküdar’ı bunlarla anamıyoruz. Önce rahmetli olan eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan’ın beddualarıyla duyduk Üsküdar’ı, daha sonra “büyük vurgun” haberiyle. Şehrin suçu yok aslında. Duyulan şehrin belediyesiydi. Ama haklı ama haksız orasını tartışacak değilim. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyen atalarımız engin görüşüne dayanarak sadece yolsuzluk meselesinin dikkatimi çektiğini söyleyebilirim. Üsküdar Belediyesi’nin Gençlik Merkezi’nde çalışan Veysel Kömürcü’nün Y.Ö. hakkındaki şikayetlerini Başkan Türkmen’e ilettiğini, Türkmen’in de bir şekilde avukatlığının vermiş olduğu tecrübeye dayanarak “Hallederiz Kadir” tavrıyla Kömürcü’yü gönderdiğini öğrendik.

Şimdi Kömürcü kardeş, adama sorarlar, Bilal Erdoğan’ın tavsiyesiyle geldim diyorsun, ne diye başkana gidiyorsun. Git Bilal Erdoğan’a. Hem madem yolsuzluktan hoşlanmadın ne diye göreve dönmek istiyorsun. Belgeler belgeler diyorsun. Bir anlam ifade etmez kardeşim. Daha neler duyuldu belediyeyle ilgili yok “8 liralık yemeği 80 lira gösteriyorlar”, yok “Burhan Felek Köşkü’nde gizli doğum günü partileri düzenliyorlar” yok “iki saatlik konsere ikiyüzelli bin harcayıp üstüne üstlük alkolikleri Harem toprakları üzerinde keyiflendiriyorlar” yok “içki ruhsatı verilmiyor madem Emar kaç milyon verdi de aldı”. Yani liste uzun. O bakımdan boş verin bunları. Gidin Nevmekan’a eğlenmenize bakın. Vur patlasın ÇAL oynasın. Alan razı satan razı. Böyle gelmiş böyle gider. Nasılsın iyi misin? “Elhamdüllillah”

Yorum Ekle


Bir Yıldız Kaydı Sistematik hatanın kaynağı... Bilince dair lakırdılar Geçmişten Geleceğe Üsküdar Winter is coming Yazı Yazmak Zorunda Kalmamak Çok uzaklar... Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor