Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  İbrahim Atlı

          atlibrahim86@gmail.com
         KORONA’DAN HIZLI YAYILIYOR

Dünya’yı etkileyen Korona virüs en sonunda Türkiye’ye de geldi. Neyse ki bir müsibet bin nasihate evladır diyen atalarımıza kulak verip tedbiri elden bırakmıyoruz. Yeterince Korona’dan konuşan var. Ben yine Üsküdar’a dair konuşacağım. Üsküdar bir sevda ne de olsa. Unutulur mu?

            Üsküdar da bizi unutmamış olacak ki arayıp da Üsküdar’a dair haberler veriyorlar. Herkesin derdi de Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen olmuş. Kardeşim adamı delirteceksiniz en sonunda. Hayır zarar da vermiyorsunuz ki, daha da yüceltiyorsunuz. Bırakın artık peşini.

            Seçimden önce dönen muhabbetlerden bazılar: “Hilmi Türkmen öyle bir halt işledi ki aday olsa da cezasını çekecek olmasa da.”, “Hilmi Türkmen Ensonhaber sitesine öyle paralar verdi ki, var sen ne kadar para götürdüğünü”. Adaylığı kesinleşince dönen muhabbetler: “Hilmi Türkmen seçilirse yandı, hesapların içinde boğulacak”, “Hilmi Türkmen Şalpazarı Cumhuriyeti’ni kurdu, hani Üsküdarlılık” “Hilmi Türkmen oğlunu THY’ye kebap bir işe sokmuş, bizim oğlumuz ölsün mü?”

            Arkadaşlar yapmayın. Velev ki Hilmi Türkmen büyük bir vurgun yaptı. Siz hiç Şener Şen’in Namuslu Namuzsuz filmini izlemediniz mi? Adam hırsız olunca itibarı artıyor, mevki atlıyor. Yükseliyor, yükseliyor. Çünkü ilk akla gelen “Vay namussuz” demek olmuyor”, “Biz de payımızı alalım” demek oluyor. Etrafı kalabalıklaşıyor. Bir de şu var. Adam ya namusluysa, adamı çıldırtıp namussuz yapmanın ne âlemi var.

            Velhâsıl-ı kelam namussuz lafı Korona’dan da hızlı yayılıyor. Korona gibi süründürmüyor aksine ihya ediyor.

Sahibinden.com’a dikkat

            Söz hırsızlıktan açılmışken değinmekte fayda var. Sahibinden.com sitesindeki hesaplar kolayca ele geçirilebiliyormuş. Hal böyle olunca da 3 yıllık mağazadan ürün aldım zannedip dolandırılabiliyorsunuz. Sahibinden.com ise bu durumda alıcıya sahip çıkmıyor: “Açığım var, hatam bende. Dolandırılmanızla bizim ilgimiz yok” minvalinde şeyler söylüyor. Böyle bir haber ulaştı elime. Durun bakalım altından neler çıkacak?

Yorum Ekle


Sistematik hatanın kaynağı... Bilince dair lakırdılar Geçmişten Geleceğe Üsküdar Winter is coming Yazı Yazmak Zorunda Kalmamak Çok uzaklar... Barbar Olmak ya da Modern Olmak Tüm Mesele Bu Korona’dan sonra ruhunuza iyi gelecek 5 yer Korona’dan Hızlı Yayılıyor Elhamdülillah