Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.07.2014 - 13:25
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küçük Çamlıca TV-radyo Kulesi

İstanbul’da radyo ve TV vericilerinin görüntü kirliliği sona eriyor. İstanbul’da anten kirliliği nasıl son buluyor? İstanbul’da anten kirliliği ne zaman son buluyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’da görüntü kirliliği yaratan antenler artık kaldırılıyor.

İstanbul’da anten kirliliğine son veriliyor.  

İstanbul Çamlıca’da radyo ve televizyon vericilerinin oluşturduğu görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi ve tek bir kulede birleştirilmesi amacıyla yapılacak "Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi İnşaatı" yapım işi 24 Temmuz'da ihale edilecek.

İLK ADIM 24 TEMMUZ’DA

Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Sayısal Yayıncılık Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi İnşaatı yapım işi, belli istekliler arasında ihale usulüyle ihale edilecek. İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki Küçük Çamlıca'ya Sayısal Yayıncılık Projesi kapsamında kullanılmak üzere toplam 365,50 metre yüksekliğinde TV-Radyo Kulesi için 24 Temmuz'da ön yeterlilikler alınacak.

İhaleyi kazanan firmayla imzalanacak sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Yer tesliminden itibaren 500 takvim gününde Sayısal Yayıncılık Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi İnşaatı yapım işi tamamlanacak.

Toplam 365,50 metre uzunluğunda olacak kulenin 163 metresi anten yüksekliği, 18 metresi temel derinliği ve 202,50 metresi ise betonarme yapısal yüksekliği olacak. Kulede 2'şer adet seyir katı ve restoran bulunacak. Vatandaşlar kuleyi 08.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edebilecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :