Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.07.2014 - 11:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Validebağ Korusu’nun sonu Fethi Paşa’ya benzemesin!

Üsküdar ve Kadıköylü sivil toplum örgütleri, Validebağ Korusu’nu kurtarmak için ayakta. Bölgenin akciğeri olan yeşil alanın Fethi Paşa Korusu gibi ziyan edilmesinden endişeliler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

VALİDEBAĞ Korusu, İstanbul’un ender tarihi ve yeşil alanlarından biri.

Bölgenin ve İstanbul’un adeta ciğeri.  “Validebağ Korusu'nun doğal yapısı bozulmamalı, çılgın proje bölgenin akciğerlerinde gerçekleşemez” diyen Kadıköy ve Üsküdarlı sivil toplum örgütlerinin yerel yönetimler üzerindeki baskısı her geçen gün artıyor.

Kadıköy Life, son günlerde ardı ardına Kadıköy ve Üsküdar’ın çeşitli kesimlerinde stantlar açan Validebağ Gönüllüleri’nin “Validebağ Korusu'nu Kurtaralım” sloganı ile destek aradığını yazdı.

İşadamı Mehmet Cengiz’e satılmasının ardından Türkiye genelinde büyük yankı uyandıran Fethi Paşa Korusu, son olarak tarihi Hüseyin Avni Paşa köşkünün yanması ile gündeme gelmişti. Kadıköy ve Üsküdar sınırında bulunan, Koşuyolu’na komşu Validebağ Korusu’nun da elden çıkarılarak içerisinde yaşayan binlerce canlı ve doğal yapının zarar görecek olması nedeniyle kaygılanan sivil toplum örgütleri çalışmalarına hız verdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen daha önce yaptığı açıklamalarda Validebağ’da çılgın projenin hayata geçirilmesi için kararlı olduklarını duyurmuş, projenin doğal yaşama zarar vermeyeceğini savunmuştu.

Gözler, Validebağ Korusu’nun akıbetine çevrildi.

Günlük gazete manşeti TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :