Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.07.2014 - 13:54
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurbağalıdere islahı TBBM’de

Kurbağalıdere gerek kokusu gerek çevre ve görüntü kirliliği ile Kadıköylülerin sorunlarından biri. Bu sorunu CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt TBMM’ye taşıdı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

KADIKÖY yıllardır Kurbağalıdere işkencesini yaşıyor. Gerek kokusu, gerekse çevre ve görüntü kirliliğiyle bir türlü başa çıkılamadı.

Sık sık Yoğurtçu Parkı kenarından denize karışan kısma bariyerler koyularak temizlenme yapılmasına rağmen kısa süreli temizlikler de sorunu çözmedi.

Islah çalışmaları ise halen devam ediyor, ancak ne zaman bu çalışmaların tamamlanacağı ve sorunun çözümleneceği belli değil.

Umut veren bir gelişme ise bu müzmin sorunun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşınmış olması. 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Kurbağalıdere ıslah çalışmaları sürecini “Kadıköy’de Kurbağalıdere ızdırabı ne zaman bitecek” diyerek, TBMM gündemine taşıdı.

İŞTE MİLLETVEKİLİ ÖĞÜT’ÜN SORULARI

Uzun yıllardır Kadıköy’ün en önemli sorunu olan Kurbağalıdere, yıllar içinde İSKİ ve DSİ tarafından güya ıslah edilmiş, ama yapılan her iş ve harcanan bütün paralar boşa gitmiştir. Şimdilerde yeniden bir ıslah çalışması yapılmaktadır, ama yapılan iş başlangıç planından uzaktır. Başlangıç planı hatalıdır, bunu İSKİ kabul etmiştir. Bu plan başladığından beri, inşaat başladığından beri Kadıköy’e on dakika bile yağmur yağmış olsa mutlaka ve mutlaka sel basmaktadır. Kadıköylüler, bir an önce bu ıslahın ve bu planlamanın bitirilmesini istemektedir.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :