Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.08.2014 - 14:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul’da yasak misinalar toplanıyor

İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, su ürünleri avlanması için yasak olan ağları toplatıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, su ürünleri avlanması için kullanımı yasak olan ağların toplatılmasını sağladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca yayınlanan 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun kapsamında düzenlenen 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen Tebliğin 45. maddesinin 22. fıkrasında su ürünleri avcılığında monofilament (tek kat) misina ağları, multimonofilament (çoklu tek kat) misina ağları ve dolanan (drift-net) ağların kullanılması yasaklanmıştı.

 YABAN HAYATA ZARAR VERİYOR

Gıda Bakanlığınca yasaklanan ve kullanılması yasak olan bu ağlar seçiciliği düşük olduğundan her türlü balık stoklarına zarar vermesinin yanı sıra yapıldığı madde nedeniyle denizde kaldığında, atıldığında ve ya unutulduğunda doğada uzun süre bozulmamasından dolayı balık ve yaban hayata ciddi zararlar veriyor. Bu tip ağlar özellikle su altında kaldıkları zaman süresince hayalet ağ vazifesi görerek su hayatına büyük zararlar vererek avlanmaya devam ediyor.

MİSİNALARA EL KOYULDU

Bu kapsamda İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Denetim Elamanları tarafından Anavutköy ilçesi Karaburun balıkçı barınağında 1380 sayılı su ürünleri kanunu ve 3/1 numaralı ticari amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ çerçevesinde denetimler gerçekleştirilerek kullanımı yasak olan ve ayrıca seçiciliği düşük olduğundan her türlü balık stoklarına zarar veren bin 600 metre misina ağına el konuldu.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :