Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.08.2014 - 16:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Ormanları’na villa projesine Beşiktaşlılardan protesto

Beşiktaş Kartal Heykeli Meydanı’nda toplanan Kuzey Ormanları Savunucuları, Fatih Ormanı’na inşa edileceği iddia edilen villa projesini protesto ederek eylem yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BEŞİKTAŞLI çevreciler, Fatih Ormanları’nın imara açılacağı iddiaları üzerine eylem yaptılar. Ormanlık alanda villa projesini üstlendiği iddia edilen firma önünde protesto gösterisi düzenleyen çevreci vatandaşlara yürüyüşleri sırasında çevre halkı da evlerinin önünden ve pencerelerinden destek verdiler.

Beşiktaş Kartal Heykeli Meydanı’nda toplanan kendilerine Kuzey Ormanları Savunucuları adını veren bir grup, Fatih Ormanı’na inşa edileceği iddia edilen villa projesini protesto ederek eylem yaptı. Meydanda toplanan grup, “Ormana villa yapılmaz”, “ Çarşı uyuma ormanına sahip çık” diye slogan attı.

BALKONLARDAN DESTEK

Ellerinde “Fatih Ormanı bizimdir”, “Beton değil orman” yazılı döviz taşıyan grup projeyi üstlendiği iddia edilen holding binası önüne yürüdü. Bu sırada bazı mahalle sakinlerinin evlerinin balkonlarından eylemcilere destek verdiği görüldü.

Holding binası önünde açıklama yapan grup, Fatih ve Belgrad gibi ormanların korunması gerektiğini belirterek, “Önümüzdeki en güncel tehditlerden biri de kentin yaşam alanlarına yakın Fatih ve Belgrad gibi orman alanlarının parçalara bölünerek, çeşitli gayrimenkul projelerinin arka bahçeleri olarak tasarruf edilip küçülmeye ve birer park alanından ibaret bırakılmaya çalışılmasıdır. Yanı başlarından yükselen lüks inşaat alanlarında çalışan ve yaşayanların ata binebilecekleri doğa yürüyüşleri yapabilecekleri bungalov evlerde veya orman içi villalarda yaşam süreceği, bizlerin ise onlardan arta kalan ve park bahçeler müdürlüğünce donatılmış tekdüze mahalle parklarında kamusal ihtiyaçlarımızı karşılamamızın reva görüldüğü günlerdeyiz” dedi. Basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :