Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.05.2020 - 19:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DEVASA BİR YERALTI NEHRİ : AZMAK

Muğla Akyaka’da bulunan Azmak Nehri her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Doğal bir tatlı su nehri özelliği gösteren bu güzellik karşısında birçok ziyaretçi hayran kalıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Muğla Akyaka’da bulunan Azmak Nehri her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Doğal bir tatlı su nehri özelliği gösteren bu güzellik karşısında birçok ziyaretçi hayran kalıyor. Nehrin yanındaki sazlık ve ördekler bölgeye ayrı bir renk katıyor. Geçmişi eski zamanlara dayansa da kalabalıklarla buluşması 1970’lerde başlıyor. Berraklığını gören ziyaretçiler hayranlığını gizleyemiyor. Doğaya ve doğala tutkun olan birçok ziyaretçi Azmak Nehri’ne uğramadan dönmüyor. Bölgeye gelmişken kısa bir tatil yapmak isteyenlerin sayısı ise oldukça fazla.

Azmak’ta konaklamak isteyenler için çoğunlukla apart otel seçenekleri bulunuyor. Neredekal otel arama motoru üzerinden Muğla otelleri hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Nehri daha yakından görmek ve içinde gezintiye çıkmak için özel tekne turları düzenleniyor. Özellikle yaz aylarında yoğun ilgi gören Azmak Nehri’ne bu mevsimlerde gittiğinizde uzun kuyruklara denk gelebilirsiniz. Azmak Nehri’ni diğerlerinden ayıran en önemli özelliği sıcak yaz günlerinde dahi soğukluğunu koruması.

Yılın en sıcak mevsimlerinde bile nehrin sıcaklığı 8 dereceyi geçmiyor. Bu nehri özel kılan bir başka ayrıntı da sodalı sularında gizli. Gerçekten sodalı sulardan oluşan bu nehre girmeye cesareti olanlar soğuğu ve serinliği iliklerine kadar hissedebilir. Özellikle kadın ziyaretçiler cildi genleştirdiği yönündeki rivayetler nedeniyle yoğun ilgi gösteriyor.

Azmak Nehri her yıl binlerce turiste ev sahipliği yaparak bu eşsiz güzelliği dünyaya tanıtıyor. Azmak Nehri ve Muğla hakkında Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com’dan daha geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :