Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.12.2017 - 00:20
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız’dan önemli açıklamalar

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Hükümet Konağı, Çekmeköy Metrosu, Çekmeköy Devlet Hastanesi ve Biz Anadoluyuz projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, gazetemize verdiği demeçte önemli konulara değindi. Kansız, “Çekmeköy Hükümet Konağı ile bütün kamu kuruluşları bir araya toplanma kararı vardı. Bu karar şu anda bakanlıkta. İnşallah 2018 yılı içerisinde ihaleye çıkarılacak ve 2019 yılı içerisinde de bitirilecek ve Çekmeköy’deki büyük bir sıkıntı giderilmiş olacak. Ayrıca 2019’un Mart ayında Alemdeğ’daki yapımı devam eden Çekmeköy Devlet Hastanesi açılışı olacak. Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe Metrosu da 2018’in Nisan ayında kalan etabını açıyoruz. Bu açılış ile Çekmeköy trafiğinde büyük bir rahatlama sağlanacak” dedi.

ÇEKMEKÖY EĞİTİM VADİSİNE DÖNDÜ

Son zamanlarda Çekmeköy’deki çok sayıda açılan dershane ve özel okul ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kansız şunları söyledi. “Bu yıl hem özel okullarda hem devlet okullarında ciddi bir atılım var. Çekmeköy bir eğitim vadisi haline geldi. Şu anda Çekmeköy’de “Biz Anadolu’yuz” projesi adı altında bir organizasyonumuz var.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun ciddi katkıları ile yürüyen bir proje Biz Anadoluyuz projesi.  Güneydoğu ve Doğudaki 60.000 öğrenciyi batı illerimizde misafir ediyoruz ve kardeş öğrenci olarak birbirlerinden sorumlu hale getiriyoruz. Aynı yaşta olan öğrencilerimizi birbirleri ile tanıştırıyoruz ve kardeş öğrenci ilan ediyoruz. Bu çerçevede İstanbul’a da gelen öğrencilerimiz var. Çekmeköy bu projenin ciddi ayaklarından bir tanesi. Bu hafta 305 öğrencimizi Çekmeköy’de ağırladık. Biz Anadoluyuz projesi bir gönül köprüsüdür.

Haber&foto:Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :