Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.05.2018 - 15:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ümraniye'de Ramazan başka yaşanıyor

Her yıl olduğu gibi bu yıl da dopdolu bir Ramazan ayı programı hazırlayan Ümraniye Belediyesi, vatandaşların Ramazan ayını en iyi şekilde idrak edilebilmesi amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi

 

Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 5 ayrı noktada her gün on binlerce kişiye iftar yemeği verecek. 16 farklı lokasyonda Mahalle İftarları verecek olan Ümraniye Belediyesi, ilçe sakinlerini aynı sofrada bir araya getirmeyi hedefliyor. Ümraniye Belediyesi ayrıca hemşehri derneklerini bu yıl da Nikâh Sarayı Sultan Salonunda iftar programlarında bir araya getirecek. Bunun yanında Hekimbaşı Çardak Restoran’da yaşlı ve engelli iftarı, Bilge Çocuk iftarı, şehit yakınları ve gaziler iftarı gerçekleştirilecek.

 

 

200 BİN KİŞİLİK SOFRA KURULACAK

 

Ümraniye Belediyesi bu yıl toplamda 200 bini aşkın kişiye sofra kuracak. Ümraniye Belediyesi iftara yetişemeyen vatandaşlara ezan öncesi iftariyelik dağıtacak. Bu yılki teması Misak-ı Millî olan, Ümraniye Santral Etkinlik Alanı’nda kurulu olan dev çadırda ise yapılacak Ramazan etkinliklerinde çok sayıda çocuk programları, tiyatro oyunları, sahne gösterileri ve söyleşilerle Ümraniyeliler hoşça vakit geçirecek. Akit TV Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programlarını Tarihî Hekimbaşı Av Köşkü’nden canlı olarak gerçekleştirecek.

 

DERNEK İFTARLARI BU YIL DA NİKÂH SARAYINDA

 

Ümraniye Belediyesi bu yıl da hemşehrileri Nikâh Sarayı Sultan Salonunda bir araya getirecek. Belediye bu iftarlarla hemşehrileri aynı sofrada buluşturarak bir olmayı, birlikte olmayı ve kaynaşmayı amaçlıyor. Düzenlenecek hemşehri iftarları ise şöyle: Şile-Ağva, Ordu, Sivas, Rumeli, Çorum, Serhat İlleri, Van, Bolu, Yozgat, Rize, Çemişgezek, Erzurum, Giresun, Kastamonu, Çankırı, Bayburt, Bingöl, Gümüşhane, Balıkesir, Sinop, Mersin, Samsun, Ağrı, Tokat, Malatya, Çankırı, Siirt, Artvin ve Erzincan dernekleri.

 

 

BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİNDE OLMAK

 

Ümraniye Belediyesi olarak düzenleyecekleri etkinliklerle Ümraniyeliler’in Ramazan’ı en iyi şekilde değerlendirmelerini amaçladıklarını söyleyen Başkan Hasan Can: “Kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı bu güzel ayda, Ümraniyeli kardeşlerimize mutlu, huzurlu ve anlamlı bir Ramazan yaşatmak için biz de çeşitli etkinlikler hazırladık. Amacımız barış ve kardeşlik iklimi içerisinde bir ay geçirmek” dedi.

 

ÜMRANİYE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :