Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.12.2017 - 22:48
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar'da 1+1 daire tipine izin yok

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 'Üsküdar’da en fazla 6 kata kadar izin vereceğiz. Üsküdar'da yüksek kat serbestliğine müsaade etmeyeceğiz' dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Türkmen, “6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasası çerçevesinde Üsküdar Belediyesi olarak çalışmalara devam ediyoruz. Üsküdar sınırları içerisinde ne yazık ki yüzde 80'ine varan, kaçak yorgun ve iskansız yapılar bulunduğunu tespit ettik. Bu yapıların dönüşümü odağında yürüttüğümüz çalışmaların adına Örnek Kentsel Dönüşüm dedik.

ESTETİĞİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ

Biz Üsküdar Belediyesi olarak yerinde dönüşüm yapıyoruz. Yerinde dönüşüm yaparken vatandaş eksenli kentsel dönüşüm yapıyoruz. Bir diğer farklı olan detay ise estetik dönüşüm. Bölgemizde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarında binaların özelliklerine ve estetiğine önem veriyoruz. Estetiği ön planda tutuyoruz.''

 

SİTE VE GÖKDELEN OLMAYACAK

“Biz Üsküdar'da siteleşmeye karşıyız. Bu kapsamda mahalle kültürünü devam ettirmeyi hedefliyoruz. Mahalle yaşantısı Üsküdar'da hiç bitmeyecek. Bölgemizde yapılan yeni projelerde 1+1 daire tipine izin vermiyor müsaade etmiyoruz. Üsküdar'da siteler de gökdelenler de olmayacak” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :