Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.12.2017 - 14:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halit Hızır, 2017 yılını değerlendirdi

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, İstanbul Anadolu Yakası’nda yayın yapan yerel gazete temsilcileriyle bir araya geldi. Hızır, toplantıda 2017 yılını değerlendirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Üsküdar

Halit Hızır “Tarih ve huzurun Şehri Üsküdar’ımızda acısı ve tatlısı ile 2017 yılını geride bırakıyoruz. Bu geçen yılda yaşanan acıların, kederlerimizin ve hüzünlerimizin geride kalmasını bir daha hiç yaşanmamasını diliyorum. Rabbimden hata ve kusurlarımızı da bir daha işlememizi ve ders almamızı niyaz ediyorum” dedi. Hızır, “2017 yılında vatanımız terör odakları ve dış güçlerin ayak oyunları ile sınandı. Ülkemizin kalkınmasın engel olunmaya çalışıldı. Bunlara, dışarıdaki düşmanlarımız neden olsa da, maalesef üzülerek beyan ediyorum ki, yerli iş birlikçileri de yardım etti.

TELAFİSİ OLMAYAN HÜZÜNLER YAŞADIK

Suriye iç savaşı, Esed zulmünden kaçan mazlum kardeşlerimizin, mültecilerin göçmen sorunları ile uğraştık. Onların Avrupa ülkelerine göç ederken kaçak yollarda heba oluşlarına, bir gecenin sabahında tanık olduk, hüzünlendik. Aylan bebeğin Ege sahilimize vuran cansız bedeni; milletimize derin acılar, telafisi mümkün olmayan hüzünler yaşattı. Bir tarafta Kuzey Irakta dost dediğimiz ve gerektiğinde kol kanat gerdiğimiz, Barzani, tüm uyarılarımız ve ikazlarımıza rağmen bağımsızlık referandumu yaptı ve bizleri üzdü. Geri adım atmış olması ise onun nezdimizdeki değerinin korunmasına kâfi gelmedi.

LİDERİMİZ TÜM DÜNYAYI HAREKET GEÇİRDİ

ABD’nin ülkemiz üzerindeki her fırsatta terör destekçiliği gün yüzüne biraz daha çıktı. PYD, JPG ve PKK’nın silahlanması ve modern silahlar ile donatılması dost ve müttefik ülke dediğimiz ABD eliyle oldu. Yıl boyunca her ortamda liderimizin uyarı ve ikazlarını dikkate almayan ABD yönetimi, son olarak da Kudüs’ümüz konusunda ciğerlerimizi yakan kararı aldı. Tüm Dünyayı harekete geçirmek, yine Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a düştü. Ümmetin uyanmasına vesile olacak konuşmalarını her platformda yapan Cumhurbaşkanımız Birleşmiş Milletlerde yapılan oylamada, ABD’nin rezil olmasına ve dünya ülkeleri gözünde Filistin, dolayısı ile kutsalımız Kudüs konusuna dikkat çekilmesine vesile oldu. Kudüs Kırmızı çizgimizdir, Kudüs Müslümanların namusudur diyerek Ümmetin uyanışına katkıda bulundu.

S 400 FÜZELERİYLE BOŞLUĞU DOLDURDUK

Cumhurbaşkanımız ve iktidarımızın yöneticileri Rusya ve Çin ile yoğun diplomatik girişimlerde bulunarak ticaretimizin artmasına, Uluslararası destekçilerimizin çoğalmasına vesile oldular. Savunma sanayi anlaşmalarımız ise ülke güvenliğimiz için hayati önem taşıyordu ki S 400 füzeleri bu boşluğu doldurdu.

Ülkemiz son çeyrekle %11.1 büyüyerek dünya da birinvi oldu. 2017 yılında hizmete giren havaalanları, köprüler, kavşaklar hizmet binaları, şehir hastaneleri ile büyüyen gelişen ve dönüşen bir ülke olduk.

Hain FETÖ Terör örgütü ile mücadele her alanda sürdü. Darbe girişimi sanıkları tek tek hak ettikleri cezaları almaya başladılar. Kaçanlar hakkında yakalama ve talep etme işlemleri devam etti. Kamu çalışanı olarak haksızlığa uğradığını ispat edenlerde, ivedilikle haklarını geri aldı.

MİLLETİMİZ YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ ONAYLADI

Ülke genelinde Parti Teşkilatlarımız 2017 yılında yoğun faaliyetler ile meşgul oldu. 16 Nisan Referandumu ile Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde Milletimiz yönetim değişikliğini kabul etti. Başkanlık sistemine geçişin yolunu açtı. Cumhurbaşkanının partisi ile ilişiği kesilir maddesi değiştirildi ve Kurucu Genel Başkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Partimizin başına tekrar geçmesinin önü açıldı.

Üsküdar Teşkilatlarımız bu referandumda, değişimi yapılacak maddeleri anlatmak üzere 60 günlük bir seçim dönemi geçirdi. Hiç almadığı kadar Üsküdar’ımızda oy alan teşkilatlarımız haklı gururu yaşadı. Teşkilatımız Ramazan etkinlikleri ile 30 gün her mahallemizde, seçmenimizle, gönül sofrasında bulundu. 176 eserin toplandığı 15 Temmuz’u Anlat Üsküdar kitabı görkemli bir tören ile tanıtıldı ve dağıtımı yapıldı.

15 YILLIK İKTİDARIMIZI KUTLADIK

AK Partimizin iktidara gelişinin 15. Yılı münasebeti ile Üsküdar Belediyemizin bu yıl hizmete soktuğu Çavuşdere Spor Sarayı’nda yaklaşık 2500 kişinin katılımı ile etkinlik düzenlendi. Genel Başkan Yardımcılarımızdan Sn. Hayati Yazıcı, Sn. Mustafa Ataş ve Sn. Ravza Kavakçı Kan hanımında İstanbul Milletvekillerimiz Sn. Metin Külünk, Sn. Mehmet Ali Pulcu, Sn. İsmet Uçma ve Sn. Hurşit Yıldırım’ında katılım sağladığı program muhteşem oldu.

Haftanın her günü bereketli, hareketli bir o kadar etkin çalışmalar yapan kadın kollarımız, gençlik kollarımız, mahalle teşkilatlarımız ile İlçe Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, Belediye Başkanımız Sn. Hilmi Türkmen ve Yardımcıları ile 2017 de olduğu gibi 2018 de de durmadan, yorulmadan İlk günkü aşk ile yolumuza devam edeceğiz.

Bu vesile ile tüm vatandaşlarımı en derin hürmet, saygı ve muhabbetle selamlıyor hayatlarında herşeyin önceki yıllardan daha güzel olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” açıklamsında bulundu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :