Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.06.2014 - 15:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adalar’da Tanrının Evleri sergisi nerede açıldı ne zaman gezilebilir?

Adalar Müzesi, Tanrının Evler Sergisi’ni açtı. Adalar Tanrının Evleri sergisi nerede, hangi günler gezilebilir, ne zamana kadar açık kalacak?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ADALAR Müzesi, Tanrının Evler Sergisi’ni açtı.

Büyükada Çınar Caddesi üzerindeki Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki

Sergi açılışına farklı din ve mezheplere mensup üst düzey din ve cemaat temsilcileriyle birlikte çok kalabalık Adalı ve İstanbullu ziyaretçiler katıldı.

Ermeni KatolikBaşepiskoposu Levon Zekiyan, Türkiye Ermeni Patrikhanesi Ruhani Kurul Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan, Adalar Rum Ortodoks Kiliseleri Metropoliti Peder Iakovos  Sofroniadis, Alevi Vakıfları Federasyonu 2. Başkanı Doğan Bermek ve yönetim kurulu üyeleriyle, İstanbul Anadolu yakası Cemevi Başkanları bulundu. Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yerlikaya ve  Adalar eski Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu’nun hazır bulunduğu törende,  Adalar Vakfı Başkanı ve Adalar Müzesi yönetim kurulu üyesi Halim Bulutoğlu, serginin küratörü ve mimarlık tarihçisi Hasan Kuruyazıcı, yaptıkları konuşmada, İstanbul Adaları’nın farklılıklarla birlikte yaşamın en güzel örneklerini barındırmaya devam ettiğini vurguladılar.

 

Adalar’da, camiler, Rum Ortodoks, Ortodoks Apostolik (Gregoryen) Ermeni, Katolik Ermeni ve Latin Katolik kiliseleri, sinagoglar ve cemevinin de bulunduğu tüm mabedler, yani cami, cemevi, manastır, kilise, ayazma ve sinagoglar fotoğraflarla yer alıyor.

Tanrının Evleri Sergisi, yaz boyu her gün ziyaretlere açık olacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :