Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.05.2012 - 15:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Salcano Dağ Bisikleti Kupası’na Arnavutköylülerden Yoğun İlgi

'2012 Salcano Dağ Bisikleti Kupası Serisi'nin 5. ayağı Arnavutköy’de koşuldu. Dağ Bisikleti yarışmasının final etabı ise, Arnavutköy Belediyesi sponsorluğun da 16 Eylül tarihinde start alacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Arnavutköy Belediyesi’nin ev sahipliği ve Salcano sponsorluğunda yapılan aynı zamanda hem bisiklet federasyonu takviminde hem de Salcano’nun Balkan ülkelerini de kapsayan  '2012 Salcano Dağ Bisikleti Kupası Serisi'nin 5. ayağı Arnavutköy’de koşuldu. Dağ Bisikleti yarışmasının final etabı ise, Arnavutköy Belediyesi sponsorluğun da 16 Eylül tarihinde start alacak.  Toplam 116 sporcunun katıldığı kupada, 17’de yabancı sporcu yer aldı. Komşu ülkelerden gelen sporcuların dışında Danimarka, Polonya, Portekiz, Belçika ve Ukraynalı sporcular ilgi gösterdi. Parkur bölge bölge karakteristiği birbirinden farklı idi. Bir alan Kapadokya karakteristiği gösterirken, bir başka bölge çam ormanları, diğer bir başka alan geniş yemyeşil çayırıyla enteresan bir parkur oluşturmuş. Parkurun geneli gevşek kum ve çakıl zeminlerden oluşuyordu. İki noktada olan kısa çıkış dışında parkur düzdü. Çok fazla irtifa farkı olmadığı için yarış hızlı geçti. Sabah master, genç erkekler, U17 ve yıldız bayanlar kategorilerinin katıldığı yarışla başladı. Master kategorisi sabah yapılan yarışın en kalabalık kategorisini oluşturdu. Bisikletçilerin her türlü engeli aşarak, bitiş çizgisine birinci varabilmek adına kıyasıya mücadele ettikleri ve sıcak havaya rağmen, Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği müsabakayı TRT 3 Televizyonu canlı olarak yayınladı. Dağ bisikleti Türkiye şampiyonasında kategorilerinde dereceye giren bisikletçiler şu şekilde oluştu; +30 Master kategorisinde Muammer Yıldız yarışı birinci bitirdi. İkinci olan sporcu ise Ukraynalı CC Roma takımından Denys Dovbiy oldu. Üçüncü ise Gaziantep Bisiklet GSK’den Mahmut Karabiber oldu. +40 master kategorisinde Bora Tirki birinci oldu. Erol Özbey ikinci, Hüseyin Güllüoğlu ise 5 lap atarak üçüncülüğü aldı. Genç erkekler kategorisinde; Birinci Agit Salman (Brisaspor ), İkinci Ömer Faruk Kansız ( Salcano Arnavutköy), Ege Pedal SK’de Korcan Gürakın ise üçüncü oldu. U17 kategorisinde ilk üç sırasıyla Mustafa Koklu (Salcano Aldosk), Yunus Emre Yılmaz (ferdi), ve Soner Eken (Salcano Aldosk)şeklinde gerçekleşti. Yıldız bayanlar kategorisinde Mesude Şenol birinci oldu. İkinci Salcano Aldosk takımından Büşra Önder olurken yine Salcano Aldosk’tan Arzu Yaras üçüncü olarak yarışı tamamladı. Elit erkeklerde son dönemde ülkemizi mesken tutan sporculardan biri olan Marek Konwa birinci olurken, İkinci Portekiz’den David Rosa, Tiago Ferreira Jorge Oliveira üçüncü oldu. Türk sporculardan Bilal Akgül 5. olurken, Abdulkadir Kelleci 6. oldu. Elit bayanlarda Danimarkalı sporculardam Rikke Kornvig olurken, Helle Bachmann ikinci oldu. Ukraynalı Iryna Popova ise üçüncülük kürsüsüne çıktı. U23 kategorisinde Yunanlı sporcu Dimitrios Antoniadis (Protek) birinci oldu. Brisaspor’dan İsak Ünal ikinci olurken, Salcano Fabrika Takımı’ndan Sırp sporcu Aleksa Maric üçüncü oldu.


6. Etap Yarışları 11 Mayıs Bijelo Polje-Karadağ’ da

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy, Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül, ve çok sayıda basın mensubunun katılımıyla gerçekleştirilen Salcano Dağ Bisikleti Yarışları, dereceye giren sporculara madalyalarının takdim edilmesiyle son buldu. Salcano’nun 2 kıta, 4 ülkeyi kapsayan ve 13 yarıştan oluşan Dağ Bisikletleri Serisinin, 6. ayağı 11 Mayıs Bijelo Polje-Karadağ’ da yapılacak.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :