Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.05.2012 - 16:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arnavutköy'de altyapı çalışmaları hız kazandı

Arnavutköy Belediyesi yapılan imar düzenlemelerinin ardından artan ruhsat sayıları ile birlikte ilçe genelinde alt ve üst yapı çalışmalarına hız verdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Son olarak Arnavutköy merkez ve çevresi, Hadımköy Sanayi I. Etap, II. Etap ve Çilingir Mahallesi uygulama imar planlarını onaylayan belediye, köylerde de hayvan barınağı yapılabilmesi için ruhsat çalışmalarına da devam etmekte. İlçe olduktan sonra planlı bir çalışma ile öncelikle  kurumsallaşma çalışmalarını tamamlayan Arnavutköy Belediyesi, söz verdiği üzere altyapı ve üst yapı çalışmalarına başladı. İlçe genelinde adeta seferberlik halinde tüm sorunlu yollarda ve dere yataklarında çalışma başlatan Arnavutköy Belediyesi önümüzdeki kışa kadar bu çalışmaların tamamlanacağı bilgisini de veriyor.

“Şirindere”de Büyük Çalışma

 

Özellikle kış aylarında ve sel dönemlerinde dere yatağına yakın yerleşim yerlerini mağdur eden Boğazköy merkez ve Atatürk Mahallelilerin en büyük sıkıntısı yerleşik adıyla “Şirindere” çevresi adeta “dereden tepeye imar” ediliyor. İSKİ’nin alt yapı çalışmalarını başlattığı mahallelerin her bir sokağında araçlar yoğun bir şekilde çalışıyor. İSKİ bir yandan altyapı çalışmalarını tamamlarken Arnavutköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde yol asfaltlama ve kaldırım döşeme çalışmalarına hız verdi. Boğazköylüler “Eski Şirindere’den eser kalmayacağına inandıklarını, Şirindere’nin adı gibi şirin bir yer olacağına inandıklarını dile getiriyorlar. Yıllarca sel sularından ve altyapı yetersizliğinden büyük sıkıntı çektiklerini dile getiren Boğazköylüler, İSKİ’ye ve Arnavutköy Belediyesi’ne çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ilettiler. Arnavutköy Belediyesi ayrıca, yamaç bölgede bulunan evlerin ve yolun güvenliği açısından sakıncalı gördüğü yerlerde taş ve betonarme istinat duvarları da yapmayı ihmal etmiyor. Çalışmalardan dolayı az da olsa şimdilik sıkıntı yaşandığının altını çizen mahalleliler, çalışmanın tamamlanmasının ardından bambaşka bir güzelliğe kavuşacaklarını da belirtiyorlar.

Dere Yatakları Temizleniyor

Yıllarca çocuklarının sağlıksız şartlarda ve ortamlarda bulunduğunu belirten vatandaşlar, altyapı sorunun çözümünün kendileri için en önemli konu olduğunu da ifade ettiler. Arnavutköy Belediyesi ayrıca, dere taşmalarını önlemek için aynı bölgede 15 adet köprü kurdu. Dere yataklarını da temizleyen Arnavutköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokak asfaltlama ve hemen ardından kaldırım taşı döşeme işlemlerini de yapıyor. Alt yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiği bölgede şu ana kadar, Boğazköy, İstiklal, Anadolu, Mavigöl, Bolluca Merkez, Yunus Emre ve Hicret Mahallelerinde altyapı çalışmalarının büyük kısmını tamamlandı.

Ruhsat Sayıları Her Geçen Gün Artıyor

Arnavutköy 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onaylanmasının ardından hızlı bir yapılaşma sürecine girdi. 2010 haziran ayından itibaren ruhsat vermeye başlayan Arnavutköy Belediyesi’nde şu ana kadar 422 bina yapım ruhsatı işlem gördü. Bu arada Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri de devam eden ve biten inşaatların kontrolünü gerçekleştiriyor. Kaçak yapılaşmaya asla göz yummayacaklarının altını çizen belediye yetkilileri ruhsatlı inşaatların da yapı denetimlerini takip ediyor. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bahar dönemi itibari ile başlattıkları altyapı ve üstyapı çalışmalarının hızla devam edeceğini, tüm ilçe genelinde devam eden çalışmaların kış dönemine kadar büyük oranda tamamlayacakları bilgisini de verdi.

 

 
 
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
Recep katmerlikaya 2012-09-12
Su ve kanalizasyon
Sevgili başkan ve değer ve yetkili görevliler arnavutköy taşoluk mahlesi Betrettin sokak no 12 ada no 6568 Parsel 1 olmakta 03 .05.2011 tarihli ruhsatlı inşaat yaptırdım.İnşaatın çatısını, sıvasını ve boyasını yaptırdım. Tek eksiği merdiven mermerleri ve korkulukları kalmasına rağmen bitişini alamadım. Bir yıla aşkındır içerisinde oturmaktayım. Ana caddeye 150 metre mesafe de olmama rağmen İSKİ su şebekesinin olmaması nedeniyle su bağlamıyor. Mahallede bütün sokakların asfaltlanmasına rağmen kanalizasyon yok diye bizim sokağı yapmıyorlar. Alt yapının olmamasından dolayı yağan yağmur sularının bodrum katınına dolmasından dolayı ve İSKİ suyumun olmamasından dolayı çok zor durumdayım. Kanalizasyon ve İSKİ suyunun adreste verilen sokağa bağlanması için gereken çalışmaların en kısa sürede yapılmasını saygılarımla arz ederim.