Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.09.2013 - 17:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mehmet Tatar’la Ataşehir’e yeni soluk

Ataşehir siyasi partilerin değil hizmet bekleyen halkın kalesidir diyen MHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Kimya Mühendisi Mehmet Tatar, 3 dev projesini anlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Ataşehir 'de imar, yeşil alan yetersizliği, gümrük, yüksek gerilim hatları ve hal gibi sorunların bulunduğunu belirten MHP’den Ataşehir Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıklayan Kimya Mühendisi Mehmet Tatar,  bu sorunların insana değer verilerek çözülebileceğini vurguladı. Ataşehir'de binalaşmaya ağırlık verildiğini, insanın ve çevrenin ihmal edildiğini, hatta unutulduğunu" dile getiren Mehmet Tatar, "Bu durumu tersine çevirerek, canlılara, dolayısıyla insana önem vereceğini, hayvan haklarının korunacağını, komşuluk ilişkilerini geliştireceğini, hangi siyasi partiye ve kökene mensup olursa olsun herkesi kucaklayacağını" söyledi.  Bunları gerçekleştirecek  ‘Çok Kapılı Park,  ‘Hayvan Kampüsü’ ve Tramvay gibi 3 dev projesi olduğunu beliten Mehmet Tatar, bu projeleri ve Ataşehir’e yapacakları hakkında şu bilgileri verdi:

ÇOK KAPILI ÇOK AMAÇLI PARK

Ataşehir’e  10 ile 20 dönümlük bir yeşil alan inşaa edeceğim. Çok kapılı bir park olacak olan bu yeşil alanının her bir giriş kapısına, bu ülkenin aşıkları Alpaslan Türkeş, Nazım  Hikmet, Necip Fazıl, Turgut Özal, Bülent Ecevit, Necmetin Erbakan, Erdal İnönü, Adnan Menderes, Muhsin Yazıcıoğlu, Uğur Mumcu gibi birçok isim vereceğiz. Hangi fikirden olursan olsun hangi kapıdan girerse girsin sonuç olarak sevgiye, barışa, kardeşliğe, özgürlüğe ve huzura açılan kapı olacak. Park, organik Pazar, evcil hayvan gezdirme alanı, botanic bahçeler, çocuk eğlenece alanı, doğal yaşam ve dinleme alanı yanında birçok  farklı özellikleri de bünyesinde bulundaracak. 

5 YILDIZLI HAYVAN OTELİ

Hayvan barınağındaki barınak kelimesi bile beni rahatsız etmektedir. Hayvanlar için barınak değil, insanlar gibi yaşam alanları oluşturmamız gerekmektedir.

Ataşehir’e Hayvan Kampüsü kuracağım. Beş yıldızlı yerleşkeleri aratmayacak donanımlı veterineri ve kuaförü olan kampüs, evcil hayvanların yaşayabileceği hayvan oteli olacak. Ataşehir’de kulağına küpe takılarak sokaklarda kaderine bırakılıp araçların altında aç ve susuz kalan kedi ve köpeklerimiz olmayacak.Bu kampüs onların her ihtiyaçlarının karşılanacağı bir yaşam alanı olacak. Evcil hayvan sahipleri bir yere gittiğinde hayvanını kampüse teslim edecek, tatil dönüşü hiçbir ücret ödemeden, bakımı yapılmış olarak geri alabilecek. Bu imkanlar sadece Ataşehir halkına değil tüm İstanbul halkına ve dostlarına (hayvanlara)  sunulacak. Hayvanların yıkanarak temizliğinin yapılacağı, veterinerler tarafından aşılarının yapılıp sağlık kontrollerinin gerçekleştirileceği bu projede hayvanların her ihtiyacı düşünüldü,  onların da yararlanacağı havuzları, oyun alanları ve kuaförleri olacak. Bu tesis Türkiye’de bir ilk olacak.  Ayrıca hayvanseverlerin ziyaretine açık olacak olan bu kampüsten belirli şartları taşıyanlar buradaki hayvanları sahiplenebilecekler.

EVDE HAYVAN RUHSATA TABİ

Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan bir çocuk evlat edinmek istendiği zaman Devlet, o ailenin ekonomik, sosyal, psikolojik yapısını inceledikten sonra yavrumuzu o aileye teslim etmektedir.Belediyemiz sınırlarında hayvan beslemek isteyen yurttaşlarımız, belediyemiz bünyesinde oluşturulacak  Sosyolog ve Psikolog’dan oluşan ekiplerimiz tarafından uygun görüldüğü takdirde hayvan edinebilecekler.

Artık hayvanları çocuklarına oyuncak diye alıp, yaz bitiminde kapı dışarı edemeyecekler. evlerinde kedi-köpek beslemek isteyenler, sorumluluğunu da üstlenecekler. Belediyemiz’in uygulamaları da bu yönde olacak.

MAĞDUR BAYANLARA TAHSİL EDİLECEK

Ataşehir Gümrüğü’nü ve  Hal’i  ana artere yakın bir noktaya kaydırarak  trafiği rahatlatıp yerine de park ve sosyal tesis  yapacağım. İstanbul’un bütün ilçelerinin merkezi var ama  Ataşehir’in bir merkezi yok. Belediyeler çevreye değil, binalara öncelik verdikçe, sorunlara ekonomik açıdan baktıkça, sosyal görüşü gözardı ettikçe, canlıları ihmal ettikçe sorunlar çözülemez.

Belediye Binası’nı halk ile iç içe bir noktada buluşturup,  mevcut binayı mağdur ve şiddet görmüş kadınlara  yönelik mesleki eğitim veren bir merkez haline getirip, konaklayabileceği bir yer haline getireceğim.

İŞ MERKEZİ GİBİ BELEDİYE OLMAZİ

MHP'nin Ataşehir'deki 18 bin dolayındaki oyuna bakılarak yanıltıcı sonuçlar çıkarmamak gerekir. Adaylığım kesinleştiğinde, seçmenler MHP'nin bir çekim merkezi olacağını, AKP'ye ya da CHP'ye mahkûm olmadığını görecekler.

Ataşehir'de şehircilik ön planda, Ataşehir halkı, Ataşehir Belediyesi’ni belediye değil de işmerkezi gibi, Başkan’ı da Belediye Başkanı olarak değil, işmerkezi yöneticisi gibi algılamaya başladı. Bu algıyı değiştireceğim. 75 bin m2 yeşil alan olduğundan söz ediliyor; Çocuklarımızın elinden tutmadan rahat bir şekilde gezmesini sağlayabileceğimiz bir yer var mı?

ATAŞEHİRLİLERİ KORKUTUYORLAR

Her seçim öncesinde AKP muhafazakâr oyları kendine çekebilmek için toplumu CHP ile korkutur; CHP de aynı şeyi yapar, AKP tehlikesine dikkat çeker. Ataşehir'de de durum aynıdır: AKP Belediye Başkanlığı'nı kazanacak diye korkutulur insanlar. Biz hem AKP'lileri, hem CHP'lileri, hem BDP'lileri, Doğulusu, Batılısı, Alevisi, Sunnisi, Siisi Inananı,inanmayanı  yahudısı  Hristiyanı, Müslümanı bütünüyle kucaklayacak bir anlayışa sahibiz. Bu ülke Ermenilerin de, Rumların da yurdudur, onlar da bu ülkenin sahibidir.  Tek beklediğimiz herkesin Türk Devleti'ni ve Türk Bayrağını, kendi devleti ve kendi bayrağı gibi görmesidir.  

ENGELLİLERE ENGELLERİ KALDIRACAĞIM

Engelliler için Rehabilitasyon Merkezi projemizi kısa sürede yaşama geçireceğim. Kişiye özel doğru planlanmış bir rehabilitasyon ve egzersiz programlarıyla tüm olumsuzlukların kaldırılması için gerekli çalışmalarımız hazır. Engelli kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltecek, sosyal hayata katılımını sağlayacağız. Merkezimiz onlar için güvenli bie ev olacak.  Rehabilitasyon merkezimiz, engellilerin hayatta daha sağlıklı ve verimli olmasını sağlayıp, fiziki yetersizliği imkan nispetinde tamamiyle ortadan kaldırmak; giderilmesi mümkün olmayan bozuklukların tesirini mümkün olduğunca azaltmak, hastayı fizik yetersizliğinin hudutları dahilinde çalışmaya teşvik etmek ve kabiliyetlerinden istifade etmesini temin etmek için planlanacak., Onlara karşılaştığı güçlükleri yenmesine yardım ederek, kendi kendine yeter duruma getirilmesine çalışacak.

YÜKSEK GERİLİM HATLARINI KESECEĞİM

Yüksek gerilim hatları tehlike ve görüntü kirliliği yaratıyor. Göreve başladığım ilk gün yasal yollarla ilğili makamlara başvurularımızı  yapacağım,  sonuç alamazsak  Ataşehir halkımızla beraber elele verip ‘Çocuklarımız ölmesin’ diye gerilim hatlarının üzerine çıkıp kabloları kendi elllerimle keseceğim. İnsanlarımız toprak altına gireceğine, yüksek gerilim hatları toprak altına girmelidir!!!

İMAR SORUNU ORTADAN KALKACAK

Keyfi uygulamalardan kaynaklanan  ‘Çözerim’ deyip te çözemeyen anlayışa inat;  bir daha kapınıza gelip oy isteyenlere verilen sözleri hatırlatan Ataşehirli  istiyorum. Lütfen politikacılara inanmayın artık.  Sizin gibi olan, sizden biri olan ben, söz veriyorum;  Devlet büyüklerimizle  elele verip,  onlarla ratışmalara girmeden bu sorunu çözeceğim.

Görünen yüksek binaların arkasında görünmeyen  ezilmiş mağdur edilmiş halkımız var. Ataşehir  denince ekonomik gücü yüksek insanların yaşadığı bir yer olarak lanse edilmektedır. İnsanlar hep gökdelenlere bakmaktadır. Lütfen kafanızı sağınıza solunuza çevirin, ‘Aman Allahım’ dersiniz, ezilmiş, hor görünmüş, taşınmaya zorlanılan vatandaşın  daha fazla olduğunu göreceksiniz.

 

17 MAHALLE  ARASINDA TRAMVAY

Ataşehirliler,  bir mahalleden diğer mahallleye  çok rahat bir şekilde ücretsiz gidip gelebilecekler. Ataşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ücretsiz olacak. Belediye para kazanılma yeri değil, hizmet yeridir. Bu aynı zamanda velilerimizi servis ücreti ödemekten kurtaracak. Her şey Ataşehirli için ekonomik ve rahat olacak.

MEHMET TATAR KİMDİR?

Evli ve iki çocuk babası Mehmet Tatar, 15 Haziran 1974'te Elazığ'da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Elazığ'da, liseyi ise İstanbul Şehremini Lisesi'nde bitirdi. Fırat Üniversetise Kimya Bölümü'nden mezun oldu. Kafkas Üniversitesi Kimya Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nden Yüksek Lisans derecesi aldı. 2001-2007 arasında Çevre Bakanlığı'nda çalıştı. Şimdilerde özel sektörde çevre alanında hizmet veren iki ayrı şirketi yönetiyor.

CHP Doğu'da lime lime ediliyor! TIK'la

 

HOPPALAAA... Sınırsız çocuk emri! TIK'la

250 yıllık ışık faaliyete geçti! TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :