Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.02.2017 - 22:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AYEDER, 5.Büyük Erzincanlılar Şöleni’ni gerçekleştirdi

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) tarafından düzenlenen ‘5.Büyük Erzincanlılar Şöleni’, Bostancı Gösteri Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşti

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Haber&foto: Mehmet Dursun/Güncelposta


5.Büyük Erzincanlılar Şöleni’nin sunuculuğunu Radyo ve TV Program sunucusu İlknur Kaplan üstlendi. Programda selamlama konuşmasını yapan Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği  Başkanı Gürsel Sarımaden, “Nesilden nesile, dilden dile, elden ele Erzincanlı olma kültürü bu gün bu salonda sizlerin varlığı ile büyük bir güce dönüşüyor” dedi.


ERZİNCANLI OLMAK DÜRÜST OLMAKTIR

Sarımaden, “Bizler AYEDER olarak kurulduğumuz günden bu yana, gücümüzü ülkemizin ihtiyaç duyduğu toplumsal barış ortamına katkı sunmak için kullanıyoruz. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Erzincanlılar memleketlerine sahip çıkarak, örf, adet ve kültürlerini en güzel şekilde yaşatıyorlar. Erzincanlılar, dürüstlükleri ve güvenirlikleriyle herkese örnek olmaktadır.

Erzincan ruhu ve desteği ile bu gün burada sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bize desteklerini esirgemeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye, Başkan yardımcısı Abdullah Der, e Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’e, Başkan yardımcısı Gökhan Yüksel, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüb Yıldırım’a Eski Çalışma Bakanı Mustafa Kul’a, Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e ve Bütün Erzincanlılara teşekkür ediyorum. Şölenimizin şen olmasını diliyorum” dedi.


ŞÖLENE DEV SATANÇI KADROSU

Şölen’de,  Sanat Dünyası’nın Erzincanlı sanatçılarından Hüseyin Turan, Arzu Şahin, Oğuz Aksaç, Aynur Haşhaş, Aynur Güneş, Gürkan Çapkan, Sercan Direk, Göksel Sağlam, Eda Alakuş, Ebru Hançer, Öznur Sulari, Cengiz Yurtseven, Ebru Çiçek, AYEDER Gönüllüleri THM Topluluğu”  sahne aldılar.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :