Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.01.2018 - 23:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seyfi Ergül, Sanatkar el öpmez; eli öpülür

Ataşehir Cemal Süreyya Sergi Salonu’nda 4-12 yaş grubu çocukların hayallerini tuvale yansıttığı ‘Yıldız Çocuklar 2018’ isimli resim sergisine katılan Seyfi Ergül önemli açıklamalarda bulundu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Ataşehir

Ünlü Siyaset Uzmanı ve Akademisyen Seyfi Ergül, siyasetin yansıra kültür sanata verdiği desteklerle de biliniyor. Bu kapsamda genç sanatçıları sanata teşvik eden Ergül, Nilgün Erkmen Sanat Atölyesi ve Bilgi Parkı Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği “Yıldız Çocuklar 2018”isimli resim sergisine katıldı.

SANATÇI EL ÖPMEZ SANATÇININ ELİ ÖPÜLÜR

Novada Alışveriş Merkezi’nde bulunan Cemal Süreyya Sergi Salonu’nda gerçekleşen programda, Ergül basına kısa bir açıklama yaptı. Seyfi Ergül konuşmasında: “Burada öncelikle sanat eğitmeni olan Nilgün Erkmen hanıma ve Bilgi Parkı Eğitim Merkezi’ne çok teşekkür ederim. Yine çok kıymetli bir iş çıkarmışlar. Bu sergi, 4-12 yaş arasındaki çocuk sanatçıların yıl içerisinde bu kurumlardan aldıkları sanat eğitimi ile yaptıkları eserlerin gösterildiği bir sergidir. Her yıl düzenli yapılmaktadır.

Bu çocuklar sanat içerisinde kendi yeteneklerini ortaya çıkarıyorlar. Hatta buradaki geleceğin bireylerinin, Türkiye’nin geleceğindeki demokrasisine de katkı sağlayacağını düşünüyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” bu sözü çok önemsiyorum” dedi.

Küçük bir çocuğun elini öpen Seyfi Ergül, sanatkar el öpmez; sanatkarın eli öpülür. Yaşı başı hiç fark etmez. Bütün mesele budur. Diyerek sanatın önemine vurgu yaptı.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :