Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.09.2018 - 21:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş Kimdir?

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle göreve getirilen İsmail Hakkı ERTAŞ, İstanbul’un Ataşehir ilçesinin yeni Kaymakamı oldu. Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş Kimdir?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncel Posta Gazetesi/Ataşehir

Ataşehir Yeni Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş kimdir?

İsmail Hakkı Ertaş,1971 Kastamonu doğumlu olup, İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne girmiştir. 1993 yılında Üniversiteyi bitirip 1996 yılında ilk çalışma yeri olan Kastamonu ya İçişleri Bakanlığınca Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine atanır.

Staj Hayatı ve görev yaptığı İller neresi?

Sırası ile Kastamonu’da il stajını, Ankara’da merkez stajını, İnebolu’da Kaymakam Refikliği stajını, Nevşehir’de teftiş stajını ve Folkestone (İngiltere) yurtdışı stajını bitirdi. İngiltere’den döndükten sonra Eskişehir’in Beylikova ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. Vekâlet görevini takiben Milli Güvenlik Akademisini 46. dönem müdavimi olarak tamamladı. Bu arada Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde lisansüstü eğitimini bitirdi.

Daha sonra sırasıyla, İmranlı(Sivas), Tut (Adıyaman), Genç (Bingöl), İvrindi(Balıkesir) Yumurtalık (Adana) ilçelerinde kaymakamlık yaptı. 02.09.2014 Tarih ve 2014/1032 Sayılı kararname ile Adana Vali Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Ertaş evli ve iki çocuk babasıdır.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :