Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.10.2018 - 12:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Semih Selimoğlu, başkanlık için sinyal verdi

Ataşehir’de başkanlık için nabız yoklaması yapan Semih Selimoğlu, ‘Ataşehir Belediye Başkan adayım Battal İlgezdi’dir. Sayın İlgezdi olamazsa her türlü göreve hazırım’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ataşehir

Ataşehir’de 9,5 aydır belediye başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Battal İlgezdi’nin yerel seçimlerde aday olup olmayacağı muallâk bir halde iken, Ataşehir Belediye Meclis Üyeliği görevi yapan Semih Selimoğlu, konu ile ilgili basınla bir araya geldi.

Asia City Hotel’de,  bölgede hizmet veren yerel basınla kahvaltılı toplantıda programda buluşan Selimoğlu  “ Görev verilmesi halinde taşın altına elimi koymaktan çekinmem. Parti’ye küsmek diye bir durumu kabul etmiyorum” dedi.

HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIM

Semih Selimoğlu,“Bildiğiniz gibi Türkiye’de bir seçim atmosferi başladı. Bu seçimde çok çeşitli partiler olacaktır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Ataşehir’in kurucu belediyesiyiz ve ben de bu kurucu belediyenin içinde yer alan bir partiliyim. CHP iktidarıyla beraber Ataşehir bir vizyon kazanmaya başladı. Battal İlgezdi başkanımızın ilk döneminde beraberdik.  CHP iktidarı ile Ataşehir’e yeni bir bakış, yeni bir soluk getirdik. Hal böyle iken Belediyemizin üzerinde siyasi anlamda çok baskı var.  Belediye başkanımız Battal İlgezdi’nin görevinden uzaklaştırılmasına kadar gittiğini hepimiz biliyoruz.  9,5 aydır kendisiyle ilgili net bir karar verilmemekle birlikte, göreve iadesi de gerçekleşmedi. Böyle bir atmosferde yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Ama ne olursa olsun Ataşehir yine CHP’nin çıkarmış olduğu Belediye Başkan adayının olacaktır. Ataşehir CHP’nin kalesidir. Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir partili olarak tabii ki CHP’nin ülke genelinde iktidar olmasını herkesten çok isterim.  Önümüzdeki yerel seçimlerde vatandaşla, basınla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulunacağız. Ben bunu kendime bir görev olarak addettim.”şeklinde

SEMİH SELİMOĞLU KİMDİR?

1963 Yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Kültürleri bölümünden mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme ve aynı üniversitede Yönetim Organizasyon bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Anavatan Partisi Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yaptı. CHP Ataşehir Belediyesi Kurucu Meclis Üyeliği ve 3 dönem Ataşehir Belediyesi denetim kurulu başkanlığı. 2 yıl Meclis 2. Başkan Vekilliği görevlerini yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği, Büyük Kulüp Üyeliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü Mezunları dernek Üyeliği görevlerini yürütmekte. Semih Selimoğlu bir erkek çocuğu babasıdır.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :