Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.03.2019 - 22:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Battal İlgezdi projelerini açıkladı

CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi projelerini görücüye çıkardı. İlgezdi’nin projelerindeki modern mimari göze çarpıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ataşehir

CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi, Ataşehir Sheraton Hotel’de düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu. Başkan İlgezdi: “10 yıllık Başkanlık döneminde vaat etmesine rağmen gerçekleştiremediği projelerin neden gerçekleştiremediğine dair de açıklamalarda bulundu. Battal İlgezdi “ Bir İlçe belediyesi tek başına imar planı çıkaramaz. Vatandaş haklı olarak belediye başkanını sorumlu tutar. Fakat Büyükşehir Belediyesi’nin izni, imzası olmadan hiçbir proje gerçekleşemez.”şeklinde konuştu. İlgezdi konuşmasında “Kardeşlik” vurgusu yaptı.

EŞİT HİZMET ANLAYIŞI VURGUSU

“Hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin bütün vatandaşlarımıza aynı gözle bakarak eşit hizmet anlayışıyla Ataşehir’i iyi ve güzel yöneteceğiz. Toplumumuzun buna çok ihtiyacı var. Türkiye’de özellikle kültür, sanat ve eğitim alanlarında en iyi belediye biziz. 1 Nisan sabahı göreve geldiğimde söz verdiğim gibi mahallerimizdeki imar planlarındaki sorunları çözüme kavuşturup Ataşehir’i marka haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bizim planlarımız hazır. Yeter ki onlar söz verdiklerini yapsınlar. Meclisten planlar 1 saat içinde çıkar. Vatandaşıma oy için hiçbir zaman yalan söylemedim, hep doğruları konuştum. Yeni Çamlıca, Ferhatpaşa, Mimar Sinan, Mevlana, Mustafa Kemal, Aşık Veysel ve Kayışdağı Mahallelerimizde imar sorunlarıyla uğraşıyoruz. Bütün planları yaptık ama maalesef, ben buna siyasi bir durum diyorum, artık çok iyi niyetli düşünmüyorum. Yenisahra- Barbaros planları bitti. 1/1000 ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planları geçti. 6 ay sonra planları iptal ettiler. İsteselerdi hazırlanan bu planları bir günde çıkartırlardı.” şeklinde konuştu.

ATAŞEHİR İÇİN 22 PROJE HAZIR

Kahvaltının ardından barkovizyon ile Ataşehir için 22 proje tanıtan İlgezdi’nin projeleri sanat, sağlık, teknoloji ağırlıklı ve klasik mimari örneklerinden sıyrılıp, 21.Yüzyıla uyumlu modernist mimari olma özeliklerine sahip.

İşte o projeler:

Atatürk Sağlık Merkezi

Ferhatpaşa Sağlık Merkezi

Gençlik ve Yaşam Merkezi

 Mutfak Sanatları Merkezi

İçerenköy Kapalı Spor Salonu

Yarı Açık Yüzme Havuzu

Açık Hava Spor Tesisi

Yeni Nikah Salonu

 Performans Sanatları Merkezi

 Meslek Edindirme Merkezi

 Devekuşu Kabare ve Tiyatro Salonu

 Kemal Sunal Kültür Merkezi

 Çocuk Mola Merkezi

 Çocuk Bilim Merkezi

 Merkez Kütüphane

 İnovasyon Merkezi

Küçükbakkalköy Gösteri Merkezi

Sosyal Marketler

Yeni Yeşil Alanlar ve Organik Parklar

 Atapark

 Hal arazisine Kent Park

 Atatürk Mahallesi Kent Meydanı


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :