Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.03.2019 - 00:20
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlgezdi: Yenisahra ve Barbaros planlarını revize edeceğiz

İlgezdi: Yenisahra ve Barbaros Mahallelerin planlarını biz İstanbul’u kazandığımızda bu planı revize edeceğiz, düzelteceğiz. Mağduriyetleri kaldıracağız. Bir metrekare alanı bile yeşile açmayacağız size söz veriyorum.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Ataşehir

 

Yenisahra ve Barbaros'ta vatandaşlara seslenen CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi: Biz belediye başkanı adayları, seçilene kadar partilerin adayıyız, seçildikten sonra herkesin belediye başkanıyız, hiç bir ayrım yapmadan tüm vatandaşlara aynı mesafedeyiz

 

HEPİMİZ ATAŞEHİRLİYİZ

 

Vatandaşların Regaip Kandilini kutlayan ve ardından meclis üyesi adaylarını mahallelilere tanıtan Battal İlgezdi; “10 yıl önce Belediye Başkanlığı’na aday olunca mahallenize gelip hep beraber yöneteceğiz dedik. Ataşehir’de her bölgeden her şehirden gelen insanımız var. Göreve geldiğimiz günden itibaren sağcı-solcu anlayışını kaldırıp, biz Ataşehirliyiz dedik." şeklinde açıklama yaptı. 

 

Meclis üyesi adaylarını seçerken her bölgeden her yöreden adaylar belirleyip, milli takım kurduklarını vurgulayan İlgezdi; “Günlerdir sokak sokak geziyorum, herkes oyumuz sana diyor. 2009’da aday olduğumuzda yüzde 41, 2014’de yüzde 49 buçuk oy aldık, şimdi de hedefimiz yüzde 60” dedi.

 

"İstanbul’da yeniden destan yazacağız"

 

Bölgenin en büyük problemi olan imar sorununa değinen İlgezdi şunları söyledi: “Yıllardır Ataşehir’in çoğu mahallesiyle ilgili bir sorun var. Biz göreve gelmeden önce, imarla ilgili yıllardır hiçbir adım atılmamıştı. Kapı kapı gezip, çözmek için kavga ettik, en sonunda 1/5000’lik planlar yapılıp bize geldi. Bu planın sorunları çözmeyeceğini ve sağlıksız olduğunu söyledik. Israrla planı bize dayattılar ve mecbur kalıp biz de bu planlara uyarak 1/1000’likleri hazırlayıp, Büyükşehir’e gönderdik. 6 ay bekledikten sonra, mahkeme kararıyla planlar iptal edildi. Daha sonra birileri çıkıp bir günde plan yaptık dedi. Burada benim ve arkadaşlarımın aylarca verdiği emek var. Bu planlar bir günde çıkıyorsa, planlar meclisten geçti, neden askıya çıkarmıyorsunuz? askıya çıkarın da görelim, çünkü niyetiniz belli, seçilmezseniz planları  iptal edeceğinizi biliyoruz”

 

İlgezdi Yenisahra ve Barbaros Mahallelerin planları için konuşmasına şöyle devam etti: "Biz İstanbul’u kazandığımızda bu planı revize edeceğiz, düzelteceğiz. Mağduriyetleri kaldıracağız. Bir metrekare alanı bile yeşile açmayacağımızın sözünü verdik, açmadık, açmayacağız. Mağduriyetler giderilecek. İstanbul’da yeniden destan yazacağız."


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :