Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.03.2019 - 14:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karalandıkça, aklanarak güçlenen aday: Battal İlgezdi

Battal İlgezdi, tüm engelleme ve iftira kampanyalarına rağmen 10 yıl içinde Ataşehir’i İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi haline getirdi. İlgezdi, 2009’da %41, 2014’te % 49,5 oy ile kazandı. 31 Martta ise %60 oy hedefi ile rakiplerine medyan okudu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

İbrahim Atlı/Güncel Posta/Ataşehir

Türkiye’nin yerel yönetimlerde önemli bir rol model olan ilçenin önce hizmetleri engellenmeye çalışıldı, sonra da türlü iftira ve yalan beyanlarla CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı İlgezdi’nin başkanlığı elinden alındı. Ataşehir’i Ataşehir yapan isim İlgezdi, vatandaşın gücünden daha yüce güç olmadığı kanıtlamak ve Ataşehir’in ışığının sönmemesi için yeniden aday.

ATAŞEHİR’E 22 DEV PROJE DAHA

Ataşehir için 22 projeyi hayata geçireceğini belirten İlgezdi’nin projeleri sanat, sağlık, teknoloji ağırlıklı ve klasik mimari örneklerinden sıyrılıp, 21.Yüzyıla uyumlu modernist mimari olma özeliklerine sahip. İşte o projelerden bazıları: Gençlik ve Yaşam Merkezi İçerenköy Kapalı Spor Salonu, Açık Hava Spor Tesisi, Devekuşu Kabare ve Tiyatro Salonu.

10 yıl önce vatandaşının isteğiyle Ataşehir’e belediye başkanı olan Battal İlgezdi, 10 yıl içinde Ataşehir’i İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi haline getirdi. Türkiye’nin yerel yönetimlerde önemli bir rol model olan ilçenin önce hizmetleri İBB tarafından engellenmeye çalışıldı, sonra da türlü iftira ve yalan beyanlarla İlgezdi’nin başkanlığı elinden alındı. Ataşehir’i Ataşehir yapan isim İlgezdi, vatandaşın gücünden daha yüce güç olmadığı kanıtlamak ve Ataşehir’in ışığının sönmemesi için yeniden aday.

2008 yılında ilçe statüsü kazanan Ataşehir’in ilk başkanı 2009 yılında yapılan yerel seçimler ile %41 oy alan CHP adayı Battal İlgezdi oldu. 5 yıllık süreç içerisinde halkına canla başla hizmet eden İlgezdi, gönüllere girmeyi başardı ve 2014 yılındaki yerel seçimlerde oyunu artırarak %49.5 oy aldı. 10 yılda Ataşehir durdurulamaz bir şekilde yükselmeye, bir cazibe merkezi olmaya başladı. Dünyaca ünlü firmalar merkezlerini buraya taşırken, ilçenin istihdamı da önemli ölçüde arttı. Halkıyla her daim iç içe olan İlgezdi, gönüllerdeki yerini sağlamlaştırdı. Bu karşılıklı sevginin farkında olan kesimler tarafından önce hizmetleri İBB tarafından engellendi, sonra da nifak tohumlarıyla İlgezdi itibarsızlaştırılmaya çalışıldı. Bunda da başarılı olamayınca devlet gücüyle görevinden alındı. İlgezdi bu süreçte küsmedi, pes etmedi. İlgezdi mağdur oldu ama mağlup olmadı. Daha güçlü, daha hırslı, daha fazla hizmet aşkıyla yeniden aday oldu. Birbirinden önemli projelerini sıraladı ve hedefini söyledi: %60 oy alacağız ve İstanbul’un merkezi olacağız.

10 YILDA ATAŞEHİR’İN YILDIZINI PARLATAN HİZMETLER

Battal İlgezdi, Ataşehir’in içinden bir isimdi. Vatandaşla sık sık sohbet eden, onların neye ihtiyacı olduğunu iyi analiz edebilen bir halk insanıydı. Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte bu ihtiyaçları karşılamak üzere, spordan sanata, sağlıktan eğitime kadar önemli projelerini hayata geçirdi. Ataşehir’e kimlik kazandıracak projelerine kısaca bir göz atalım:

Türkan Saylan Tıp Merkezi: Türkan Saylan Tıp Merkezi 15 farklı alanda uzman personeli, teknolojik imkânları, gelişmiş tanı ve tedavi metodları ile hizmet veriyor.

Kız Öğrenci Konuk Evi: Kızlarını üniversite gönderen ailelere güven veren, kızların ikinci evleri olan konuk evlerinde 24 saat sıcak su ve güvenlik; dinlenme, tv, etüd ve bilgisayar odaları (kablolu kablosuz internet) ile üniversitelere ücretsiz servis imkanı bulunuyor.

Ataşehir Spor Kulübü: Spora ve sporcuya önem veren Ataşehir Belediyesi’nin kurduğu spor kulübü, şampiyonluklar yaşamış, Türk Bayrağını Avrupa’da gururla dalgalandırmıştır.

Her Yıl 2500 Vatandaş Meslek Ediniyor

ATAMEM: 2011 yılında hizmete giren Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi’nden her yıl 2500 vatandaş yararlanıyor. Merkezde, MEB sertifikalı kursların yanı sıra sanat, kadın sağlığı eğitimleri ve aile danışmanlığı hizmeti de veriliyor.

Gençlik Merkezleri: Üniversiteye hazırlık dersleri, sanat eğitimleri ve birçok sosyal aktivitenin gerçekleştiği gençlik merkezlerinde dar gelirli ailelerin çocukları geleceğe hazırlanıyor. Tüm hizmetler tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

ATAEVLERİ: Ataevleri çocukların sanat, spor ve bilim ile iç içe büyümesini sağlamak; yetişkinlere yaşam kalitesini artıracak bilgi, beceri ve danışmanlık hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuş kültür ve sosyal dayanışma merkezleridir.

Düştepe Oyun Müzesi: Dünyanın 16 ülkesindeki koleksiyonerlerden toplanan, çocukların hayallerini geliştirip yetişkinlere çocukluğunu hatırlatan birbirinden değerli iki bine yakın oyunu bir araya getirerek kurulan Düştepe Oyun Müzesi’nin küratörlüğünü yazar ve şair Sunay Akın üstlendi.

Girişimcilik, Üretim ve Bilimle Çağdaş Medeniyetler Seviyesine

Ataşehir Belediyesi İnovasyon Merkezi: Yenilikçi ve yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirebileceğiniz harika bir merkez.

Ataşehir Monheim Tasarım Okulu: Ataşehirli çocukların dünyayı teknoloji ve moda alanlarında takip etmeleri amacıyla kardeş belediye Monheim ile Ataşehir-Monheim Tasarım Okulu 2018 yılında faaliyete geçti. 5 yıllık projede,  8 - 13 yaş arasındaki çocuklar iki boyutlu animasyon, üç boyutlu animasyon, stop motion, moda tasarımı ve moda üretimi olmak üzere toplam beş alanda eğitim alacak.

Ataşehir Bilim Sanat Merkezi: Merkezimizde 8 - 14 yaş grubu çocuklar, bilim ile sanatı yaratıcı bir yolla keşfetme ve deneyimleme şansına sahip oluyor. Robot Atölyesi, Drone Atölyesi, Sürdürülebilir Enerji Atölyesi eğitimlerden yalnızca birkaçı.

ATAŞEHİR’İN GELİŞMESİNİ BÜYÜKŞEHİR ENGELLİYOR

Ataşehir’in kalkınmasında en büyük engellerden biri imar izinlerindeki aksaklık olarak görülüyor. 2019 ayının Şubat ayında Yenisahra Mahallesi ve Barbaros Mahallesi’ne ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planları ile 1/1000 ölçekli “Uygulama İmar Planları” İBB Meclisi’nden oy birliğiyle geçti. 6 yıldır mücadelesi verilen, planları hazırlanan projeye Ataşehir’in AK Parti adayının sahip çıkması Battal İlgezdi ve partisi tarafından ironiyle karşılandı. İlgezdi bu zihniyetin yanlış olduğunu belirterek, “Hizmeti kendim için değil, Ataşehirli vatandaşlarımız için yapıyorum. Dolayısıyla zarar vermeye çalıştıkları vatandaşın ta kendisi. Madem derdimiz vatandaşa hizmet güzel şeyleri takdir edelim. İlçemize metro geliyor mesela, büyükşehire bunun için teşekkür ettim, yine ediyor” diye konuştu.

KİMSEYİ AYRIŞTIRMADAN HERKESİN ADAYIYIM

“Bunu yazın bir kenara ben Ataşehir’de herkesin adayıyım" diye sürekli olarak açıklamasını yineleyen Battal İlgezdi, “Bizim projemiz Ataşehir’de ortak yaşamda ortak anlayışla kardeşlik projesidir.  CHP’nin yönetmediği belediyelerde saat 17.00’de hayat durur. Sosyal yaşam yok, herkes evinde oturur. Gençlerimizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın oturabileceği hiçbir alan yok. Ataşehir’de türbanlısını da başı açığını da ortak paydada buluşturan hayat var akşamları.  Çünkü biz hiç kimseyi ayrıştırmadan proje yapıyoruz. Örneğin İçerenköy’e İstanbul’a örnek olacak bir kültür merkezi yapıyoruz. Sayın Kadir Topbaş’ın zamanında çivi bile çaktırmadığı projemizi yapacağız. Ruhsatını yeni aldığımız için projeyi şimdi hayata geçiriyoruz. Herkesin yararlanabileceği bir kültür merkezine daha Ataşehir halkı sahip olacak. Herkes yararlanabilecek, çünkü ben herkesin adayıyım” ifadelerini kullandı.

ATAŞEHİR’E 22 DEV PROJE

Ataşehir için 22 projeyi hayata geçireceğini belirten İlgezdi’nin projeleri sanat, sağlık, teknoloji ağırlıklı ve klasik mimari örneklerinden sıyrılıp, 21.Yüzyıla uyumlu modernist mimari olma özeliklerine sahip.

İşte o projeler:

Atatürk Sağlık Merkezi

Ferhatpaşa Sağlık Merkezi

Gençlik ve Yaşam Merkezi

 Mutfak Sanatları Merkezi

İçerenköy Kapalı Spor Salonu

Yarı Açık Yüzme Havuzu

Açık Hava Spor Tesisi

Yeni Nikah Salonu

 Performans Sanatları Merkezi

 Meslek Edindirme Merkezi

 Devekuşu Kabare ve Tiyatro Salonu

 Kemal Sunal Kültür Merkezi

 Çocuk Mola Merkezi

 Çocuk Bilim Merkezi

 Merkez Kütüphane

 İnovasyon Merkezi

Küçükbakkalköy Gösteri Merkezi

Sosyal Marketler

Yeni Yeşil Alanlar ve Organik Parklar

 Atapark

 Hal arazisine Kent Park

 Atatürk Mahallesi Kent Meydanı


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :