Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.03.2012 - 13:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“3. Ataşehir Tiyatro Festivali” başlıyor

Ataşehir Belediyesi’nin gelenekselleşen tiyatro festivali bu yılda birbirinden güzel oyunlarla perdesini açıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Ataşehir Belediyesitarafından her yıl Mart ayında düzenlenen tiyatro festivalinin bu yıl üçüncüsü yapılıyor. Ataşehirlileri tiyatroyla buluşturan ücretsiz etkinlikte, 20 Mart– 13 Nisan tarihleri arasında Zübeyde Hanım Öğretmenevi Tiyatro Salonu’nda 10 tiyatro grubu tarafından 13 oyun sahnelenecek. Ataşehir’de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü de tiyatro gösterimi ile kutlanacak.

 İŞTE OYUNLAR

 Dostlar Tiyatrosu “Nereye Gidiyoruz -Azizlikler”, Canlar Tiyatrosu “12 Eylül”, Adım Tiyatro“Kanlı Nigar”, İstanbul Meydan Sahnesi “Her Yöne DoksanDakika”, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu “Şıpsevdi”, Levent KırcaTiyatrosu “Azınlık”, Müjdat Gezen Tiyatrosu “Aptal”,Maltepe Sanat Tiyatrosu “Fehim Paşa Konağı”, Tiyatro Kare “Leyla’nınEvi” ve Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu “Bu para başka para"

Tiyatro Festivali’ninAtaşehir’de her yaştan insanı tiyatro ile buluşturmak içingerçekleştirildiğini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunlarısöyledi: “Ataşehir’de bir yandan büyük eksikliğini çektiğimiz kültürmerkezlerinin yapımına devam ederken, bir yandan da mevcut imkanlarla, sanatıAtaşehirlilerle buluşturuyoruz. Artık geleneksel hale getirdiğimiz TiyatroFestivalimiz bu yıl üçüncü kez perde diyecek. Yine çok sayıda tiyatro grubu veoyuncusu Ataşehir seyircisi ile kucaklaşacak. Ataşehir Belediyesi olarak,Ataşehirlilerle böylesi önemli sanatçıları buluşturmaktan büyük heyecan vemutluluk duyuyoruz.”

 Oyun davetiyeleri, AtaşehirBelediye Başkanlığı Ana Binası’nda Halkla İlişkiler Birimi’ndenücretsiz olarak hafta sonu da dahil olmak üzere temin edilebilinecek. 12yaşından küçükler ise salona alınmayacak.

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :