Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.04.2012 - 22:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ataşehir 'Aile Belediyesi’nde neler oluyor?

Ataşehir Belediyesi'nin değişik makamlarına eşi dahil bir çok yakınını getiren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, şimdi de 2 yardımcısı ile bir müdürünü görevden aldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İstifalar ve atamalarla 'Aile Belediyesi' olmak yolunda hızla ilerleyen Ataşehir Belediyesi, şimdi de Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, iki yardımcısı ile Mali Hizmetler Müdürü'nü görevden almasıyla gündeme geldi.

Başkan İlgezdi, Başkan Yardımcıları Haluk Tamgaç ve Zeynel Fırat ile Mali Hizmetler Müdürü Nermin Canyurt’u görevden alarak operasyonlarına devam etti. Tamgaç, Fırat ve Canyurt’a, görevden alındıklarına ilişkin tebligat 09.04.2012 tarihinde yapıldı.

 BAYER, AİLE YAPILANMASINI YAZDI

 Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer, 27 Mart 2012 tarihli Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde Ataşehir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kongresi'ndeki dikkat çekici sonuçları gündeme getirirken, Ataşehir Belediyesi'ndeki İlgezdi Ailesi yapılanmasına da değinmişti. İşte Yalçın Bayer'e göre Ataşehir gerçeği:

 Ataşehir CHP  İlçe Kongresi'ni Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin desteklediği ve kaydı Sivas’tan getirilen Hakkı Altınkaynak kazandı. İl delegeliği seçiminde İlgezdi birinci olurken, baldızı Neşe Akkuş’un ikinci olması dikkat çekti.

 

 

BELEDİYE'DEKİ İLGEZDİ YAPILANMASI

 

 

 İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi; Belediye Sağlık İşleri Müdürü, Başkan'ın kayınbiraderi Hünkar Akkuş; Meclis Üyesi; kuzeni Deniz Kutlu,Fen İşleri Müdürü, Kutlu’nun kardeşi Ediz Kutlu İmar Şefi; yeğeni Ali Rıza İlgezdi; Hukuk İşleri Müdür Yardımcısı, ablasının oğlu Şafak Şahin; Destek Hizmetleri Şefi... Bu arada Üsküdar İl Delegeliği Seçimi'nde ise İl Başkanı Salıcı, İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya’nın altında oy aldı. ‘Çarşaf liste’li seçim bu galiba...

 

 

 RANT KAVGASINDAN KAYNAKLANIYOR

 AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Nimetullah Topu, Ataşehir Belediyesi'nde yaşananların belediye içindeki rant kavgalarından kaynaklandığını ifade ederek, "Başkan İlgezdi, Belediye içinde eş, aile ve dost dışında kimsenin varlığını istemiyor, Ataşehir Belediyesi, bir aile şirketi gibi yönetiliyor. Olanları ibretle izliyoruz, bu yaşananlar daha başlangıç, yeni skandalları bekliyoruz" dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
kirve 2012-12-12
neler olmamışki
başlıkta ataşehir belediyesinde neler oluyor diye yazmışsınız
internet sitelerinin ve tv lerin anlattığına göre neler olmamışki neler
allah battal ilgezdinin sonunu hayır etsin inşallah hamit 2012-12-11
rüşvet rant soygun skandal
battal ilgezdi rant rüşvet skandal soygun peşkeş çıkar evrakta sahtecilik gibi sözlerle anılmak çok ama çok acı deyilmi sence
niçin bu durumları yaşadıgını hemen sorgulamalısın muhammed 2012-07-31
arkası sağlam galiba
battal ilgezdi ile ilğili
rant skandal yolsuzluk yakınlarını kayırma ağaoğlu ,çalık grubu , k-yapı ,grey-yapı ilşkilerini ve iddalarını
fatih altaylı
mustafa mutlu
rıza zelyurt
yalçın bayer
gibi memleketin en büyük yazarları yazdı
chp den tıss yok
ataşehir belediyesi aileşehir belediyesine çevrilmiş devletten tıss yok
bu nasıl iş anlamadım