Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Ayşegül Lanen Nurcan

          lanen9@gmail.com
         YEREL BELEDİYELERDE BİR CAN

Hep duyarız 'Büyükşehir Çalışıyor' sözlerini. Evet Büyükşehir Belediyesi çalışıyor. Peki yerel belediyeler? 

 

Eğer gerçekten bizzat şahit olmasaydım bu yazıyı yazmadım. Okuyucum bilir. Aklıma gelmişken: "Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun." demişti Yunus Emre. 

 

 Ümraniye Belediyesi Başkanı HASAN CAN  ile röportaj yapmak ve birçok sorunu dile getirmek istedim. Bunun için gerekli randevuyu aldım ve Ümraniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa KÜÇÜKKAPDAN bizzat odasında ağırladı beni. Akabinde belediyenin Halkla İlişkiler Müdürü Halit TOK beyefendi de yanımıza geldi. Kadın ve aile Müdürü Tuba KIZILTAN da sohbete iştirak etti. Bir ara kendimi bütün hayatımı anlatırken buldum ve önümde papatya çayı vardı. (En sevdiğim çaydır bu arada.) O kadar nezaketle dinleniyordum ki şaşırmamak elde değildi. Sanki kırk yıllık dostlarımla oturup sohbet ediyordum. Kendim dahil birçok dezavantajlı bireyler için sorunları ardı ardına sıralıyordum. 

 

Daha önce başka bir ilçede oturduğumdan ve o ilçedeki sorunları birebir gözlemlediğimden, Ümraniye'ye ise yeni taşındığımdan ötürü birçok insanın yaptığı hataya düşmüştüm ve ilk kez gözlemlemeden sorunları sıralamıştım. Zira annemin rahatsızlığı ve tek başına Jeanne D'Ark edasıyla mücadele vermekten yorulmuştum takdir edersiniz. 

 

Gördüm ki Ümraniye Belediyesi Başkan Hasan CAN, hiçbir kredi almadan yerel sermaye ile Ümraniye'yi bir 5.Cadde konumuna taşımış, bununla da kalmamış, her türlü yaşlı ve hasta kişilere özellikle yalnız yaşayanlara gerek taşıma gerek sağlık ve bakım konusunda birebir yönlendirmeleri yapmış. Yetmemiş Ümraniye'yi İstanbul'un sanat merkezlerinden biri haline getirmeye çabalamış. Nitekim bu çaba devam ediyor. Aktiviteler, festivaller , karşılıksız yardım ve güven tam da bu belediyede mevcut. 

 

Yanlış anlaşılmasın. Kadıköy Bağdat Caddesi'nde doğup büyüyen şahsım , Ümraniye'yi tanımamış ve tanıyamamış  bugüne kadar. Ve bundan ne kadar hicap duyduğumu da ayrıca beyan etmek isterim. 

 

Özetle...

Büyükşehir Çalışıyor lakin Ümraniye Belediyesi "Çalışmanın da Ötesinde" yeni bir şehir inşa ediyor. Ve inşa ettiği şehir inanın yakında Şanzelize'yi geçecek. Abartıyor diyenler seyreylesin. 

"Arif an'ı seyreyler, Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler." Erzurumlu İbrahim Hakkı. 

Yorum Ekle


Patlama Be Güneş Altın fiyasko Yerel Belediyelerde bir CAN KURBAN MI DEDİ BİRİLERİ? Mayalar mayalar bozulmasın aralar