Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.07.2013 - 18:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

70 yıl sonra 90’lı yaşlarda buluştular

İki arkadaş, 70 yıl birbirlerini görmediler. Hasan Eğridar 96 yaşına, Selim Bilge ise 86 yaşına gelmişti. Eğridar’ın torunu, dedesinin gençlik arkadaşının adresini buldu ve…

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

GENÇLİK yıllarında birbirlerini kaybeden 90 yaşındaki iki dost, 70 yıl sonra Karaağaç Köyü'ndeki iftar sofrasında buluştu. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün aracılığıyla bir araya gelen eski dostlar, buluşma sonrasında duygu dolu anlar yaşayarak gençlik yıllarına geri döndü. Büyükçekmece Belediyesi’nde Fen İşleri Müdürü Ömür Aydoğan, dedesi Hasan Eğridağ’ın (96) gençlik ve askerlik arkadaşı Selim Bilge (89) ile buluşması için harekete geçti.

İFTAR DÜZENLEMEK BAHANESİYLE

Yıllarca görüşemediklerini bilen torun Aydoğan, Selim Bilge’nin Büyükçekmece Karaağaç Köyü’nde oturduğunu öğrendi ve buluşmaya vesile olması için Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’den yardım istedi. Ömer Aydoğan’ın isteğini boş çevirmeyen Başkan Akgün, iki arkadaşın kuşkulanmadan buluşabilmesi için Karaağaç Köyü’nde sözde mahalle iftarı düzenleyeceğini söyledi. Buluşma öncesi her türlü ihtimallere karşı sağlık ekipleri de hazır bulundu. Köyde İftar yemeğine katılacağını bilen Hasan Eğridağ, karşısında eski dostu Selim Bilge’yi görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Görür görmez arkadaşını tanıyan Hasan amca, “Ya sen arkadaşım değil misin?” diyerek hasretle kucaklaştı. Duygu dolu anların yaşandığı buluşmada, eski dostlar, hem gençlik yıllarındaki anılarını hem de askerlik anılarını anlatarak o günleri yâd etti.

PEHLİVANLIĞIMDA HAZIRLANMAMA YARDIM EDERDİ

Dostlar, anılarını anlatırken de daha dün gibi hatırladıklarını da söyledi. Buluşma sonunda heyecanlarını dile getiren Hasan amca, “Eski dostum aynı zamanda askerlik arkadaşım Selim’i gençliğimden beri tanırdım ama bizim arkadaşlığımız askerde çok iyiydi. Ben askerde çok dinç ve kuvvetli olduğum için pehlivanlık yapardım. Arkadaşımda hazırlanmam için yardım ederdi. Dostumu uzun yıllardır görmemiştim. Görür görmez de çok özlediğimi anladım. Bizi görüştürenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GENÇLİK YILLARIMA GERİ GİTTİM

Selim amca ise düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Eski dostumla bir daha görüşeceğimi aklımın ucundan bile geçiremezdim. Çok uzun yıllar geçti görüşmeyeli. Onu çok özlemişim gençlik yıllarıma geri gittim. Bizi buluşturan herkese çok teşekkür ediyorum.” Mutlu günlerinde iki dostu yalnız bırakmayan Başkan Akgün, "Hasan amcayla Selim Amcanın buluşmasının tamamen tesadüf oldu. Bizim belediyenin Fen işleri Müdürü Ömür Aydoğan, bir vesileyle dedesinin arkadaşının Karaağaç Köyü'nde olduğunu öğreniyor. Ancak dedesi ile arkadaşının yaklaşık 70 yıldır görüşmediklerini söyledi. Bunun üzerine bende Fen İşleri Müdürü Ömür Aydoğan’a Büyükçekmece Karaağaç Köyü'nde geleneksel mahalle iftarımız var. Bu iftar da inşallah eski dostları buluşturmaya vesile olur dedim” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ -TIK'la

 GÜNLÜK GAZETE MANŞETLERİ-TIK'la

 İSTANBUL'DAN SON DAKİKA HABERLERİ -TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :