Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.07.2014 - 09:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükçekmece Belediyesi Taksim Festivali

Büyükçekmece Belediyesi İstanbul Taksim’de yapılacak uluslararası festival için çalışmalar kapsamında Taksim’de prova yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TAKSİM Uluslararası bir festivale sahne olacak. Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak festival için renkli görüntüler başladı bile. Büyükçekmece Belediyesi Taksim’de Festival Provası Yaptı.

15. Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali için hazırlıklarını son aşamaya getiren Büyükçekmece Belediyesi, Taksim korteji için prova yaptı.

İki yıl üst üste “dünyanın en iyi kültür sanat festivali” unvanını kazanan 15'inci Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’ne bu yıl 64 ülkeden 2 bine yakın sanat elçisi katılıyor. 1 -9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival için hazırlıklarını sürdüren Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, kusursuz bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2 Ağustos Cumartesi günü, Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleşecek olan geleneksel festival korteji için, bölgede bir prova gerçekleştirildi. Provaya festival komitesi temsilcileri, grupların tercümanları ve görevli belediye ekipleri katıldı. Kortej, Tünel ile Galatasaray Lisesi arasında yapılacak. Dünyanın dört bir yanından gelen dansçıların, ulusal giysileri ve danslarıyla geçiş yapacakları İstiklal Caddesi karnaval havasına bürünecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :