Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.02.2016 - 11:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uçağın kanadından denize atlayacaklar

İstanbul Büyükçekmece İlçesinde belediye tarafında çok farklı bir hizmete imza attı. HKK tarafından hibe edilen 69 yaşındaki nakliye uçağından denize atlayacaklar

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün girişimleri üzerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı, havacılık sevgisini halka yaymak ve havacılık meraklıları için yıllar önce hizmetten çıkardığı 1947 model C-47 Dakota nakliye uçağını hibe etti.

BİRÇOK ÇARE DENENDİ

Büyükçekmece sahiline yerleştirilen, gençlerin uçağın üzerine çıkmak için tekerlek bölümünü kullandığı belirlenince çeşitli tedbirler alındı. Bunad tel örgülerle dahil. Ancak, birbirlerinin üzerine tırmanan ve üçüncü arkadaşlarını yukarı çıkartan gençlerin kanattan atlayışlarının önüne yine de geçilemedi. Tehlikeli atlayışlar üzerine geçen yaz aylarında uçağın başka yere nakledilmesi benimsendi. Ancak bu da  uçağa zarar vereceğinden vazgeçildi.

KANATTAN ÇIKINTI YAPILACAK

Başkan Akgün: “Tüm çabalarımıza rağmen engelleyemedik. Uçağın yerini değiştirmek istedik, baktık ki uçağa zarar verecek. Biz de küçük bir çıkıntı yapmaya karar verdik. Uçağın kanadının bulunduğu bölgede denize İBB Sosyal Tesisi’nin çay verebileceği 25-30 metre karelik küçük bir çıkıntı yapıyoruz. Kanadından da atlamayı engellemiş olacağımız uçağı böylece kurtarmış olduk” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :